Vítejte ve světě Linuxu

Záměr projektu

Možná patříte mezi počítačové uživatele že, kteří už někdy zaslechli nějakou tu zajímavost o Linuxu - stále spíše neznámé alternativě běžných operačních systémů, jako jsou Microsoft Windows nebo Mac OS. Možná jste si řekli, že by nemuselo být úplně od věci poznat vlastnosti a specifika Linuxu o něco lépe. Pokud je to tak, pak je tato internetová stránka určena právě pro Vás. Obsah stránky vznikl za účelem přiblížit přívětivou formou základní informace, které je dobré a užitečné znát, když s Linuxem začínáte. Kromě představení Linuxu a jeho distribucí zde také naleznete řadu doporučení k dalším relevantním informacím, které by Vám mohly být nápomocny při dobrodružstvích, která na Vás čekají při toulkách světem Linuxu.

Stručný přehled jednotlivých stránek

Pro snadnější orientaci v obsažených informacích Vám je k dispozici následující stručný obsah stránek:

Historie
Stručné shrnutí vývoje Linuxu od počátků až k současnosti. Dozvíte se, kdo stojí za vznikem Linuxu nebo jak vznikl samotný název tohoto operačního systému.
Linux vs. Windows
Přehled nejpodstatnějších výhod Linuxu ve srovnání s nejrozšířenějším operačním systémem současnosti.
Distribuce
Kromě krátkého úvodu, který Vás seznámí s pojmem distribuce, zde najdete tabulku s nejběžněji používanými distribucemi Linuxu. U každé distribuce je k dispozici odkaz na oficiální stránky.
Instalace
Ve chvíli, kdy máte proces výběru správné distribuce úspěšně za sebou, už Vám nic nebrání v tom, abyste se dozvěděli více o instalaci Vaší nové distribuce. Tato stránka nabízí základní informace, které Vám instalaci o něco usnadní.
Příkazová řádka
V prosttředí dnešního Linuxu příkazová řádka nepředstavuje znalost, která by patřila do povinné výbavy běžného uživatele. Ale pokud oplýváte jistou mírou zvědavosti a rádi přiučíte možnostem, jak hlouběji proniknout do procesů, které probíhají při práci s PC, pak rozhodně věnujte tomuto tématu pozornost. V budoucnu se Vám to jedině vyplatí.
Odkazy
Na odkazovaných stránkách najdete řadu dalších užitečných a často neocenitelných rad a tipů, které Vám pomůžou na cestě k hlubšímu porozumnění Linuxu a přiblížení jeho dalších schopností.

Operační systém Vás může bavit

Skutečně proniknout do pokročilejších funkcí operačního systému může představovat dlouhou a úmornou snahu (pochopitelně v závislosti na kvalitách OS). Ale vězte, že Vás rozhodně nebude mrzet, když vynaložíte své úsilí k prozkoumání prostředí Linuxu. Vždy se ve spojení s Linuxem můžete zapojit do různých diskuzí, komunit či skupin, kde se toho dozvíte opravdu mnoho, a ještě k tomu poznáte zajímavé uživatele, kteří také propadli kouzlu Linuxu. Především Vám proto přeji příjemnou zábavu a vzrušující zážitky s Vaším novým nejlepším přítelem (alespoň tím digitálním).