Vážení návštěvníci,

Vítám Vás na stránkách našeho amatérského veteránského Opel klubu. Na těchto stránkách můžete najít informace z historie našeho malého klubu, fotogalerie z našich srazů a našich čtyřkolých miláčků. Najdete zde také aktuality aktivit našich členů a třeba fotografie z přojížděk, které si každý z nás jednou za čas uspořádá.

Aktuality

28.11.2017

Zimní spánek

Kdo jste veteranista, tak určitě víte, že skončilo období posledních dnů s troškou sluníčka a přijatelných teplot - prostě čas posledních podzimních vyjížděk. I u nás se naše Oplíky pomalu ukládají k zimnímu spánku ve svých garážích.

25.9.2017

Proběhl náš tradiční Opel sraz

Letos však trochu jinak pod názem Opel setkání. Po 17 letech byl čas trochu na změnu. Proto se pan Pokorný, jeden z původních účastníků Nultého srazu, vrhl na organizaci této novinky. Sešli jsme se tentokrát na kraji Mohelnici v campu Morava. Toto setkání bylo trošku komornějšího rázu - neplánovaly se žádné soutěže v jízdě, soutěž elegance a podobné věci. Soutěže se pořádaly hlavně pro děti. Takže to opravdu bylo přátelské setkání, kdy jsme si mohli spolu posedět a po roce si opět popovídat. Přijel se na nás podívat i nový přírůstek, krásný Opel Rekord původně z Rakouska, v původním stavu a po prvním majiteli - policejním radovi. Také pan Pokorný se vytasil s novinkou - replikou závodní Opel motorky! Bohužel počasí moc nepřálo, takže naše vyjížďka na nedaleký hrad Mírov netrvala moc dlouho. Večer se v areálu konal hudební festival, který ale ovšem opět narušilo počasí. Nicméně v hospůdce nám bylo také dobře. V neděli po snídani proběhlo opět loučení a všichni jsme se rozjeli do svých domovů a garáží.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Opely v Mohelnici

25.6.2017

Opely na závodním okruhu v Hradci Králové

S Oplíky je zábava, jsou to řivá auta. A proto jsme se je s bratrem rozhodli provětrat na okruhu v Hradci Králové. Jako hosté jsme se zúčastnili akce BMW Race, který pořádá můj kamarád Vojtěch Chaura. Musím uznat, že jsme vzbudili celkem pozornost. Hlavně bratr se svým 32 let starým Opelem Kadettem C Coupé SR/E se mohl některým účastníkům směle měřit! Je to sportovní a lehké auto s pořádným výkonem 114 koní. I já se snažil ze všech sil, ale můj Oplík k závodění není :) I tak to byla svělá zkušenost.

Kadett C na okruhu