Vítejte v našem vetešnictví

Milý návštěvníku, vítej na našem webu, který si vzal za cíl ukázat, že starý nábytek a další věci nepatří na skládku ani do šrotu, ale mohou žít další život.

Kdo jsme

Nejsme žádná restaurátorská dílna, ani starožitnictví a nejsme dokonce ani řemeslníci. Jsme mladý pár, jedno dítě a dva psi, kteří neradi nakupují v Ikei (ačkoliv tu a tam to tam s největším sebezapřením jdeme taky rozfofrovat :)) a mají rádi nábytek s duší. Krom toho jsme před několika lety koupili 120 let starý dům, který si prostě zaslouží, aby byl vybaven stylově.

Když jsme poprvé hledali takový stylový kousek, zjistili jsme, že by nás stál nemalý peníz a proto jsme se rozhodli, že se začneme poohlížet po ne zcela esteticky hodnotných kouscích, které se dají při troše štěstí sehnat za pár korun a sami si je doma zrenovujeme.

Upřímně, viděli jsme to jako Hurvínek válku - jeden víkend práce a z oprýskané lavice bude lavice jako nová. Tak tak to, milí přátelé, nefunguje :). Na prvním místě je totiž potřeba trpělivost a čas! Manuální zručnost je totiž až na místě druhém a pokud si nevytyčíte vysoké cíle, tak ani té není potřeba tolik, jako se na první pohled zdá.

V levém menu naleznete naše projekty i s povídáním, jak vypadal přerod ze starého harampádí v… no, to asi posuďte sami, co jsme z toho vlastně udělali :).

Pevně věříme, že těmito stránkami dodáme elán dalším milovníkům starých věcí a že díky nim skončí v kamnech zase o jednu starou skříň méně :).