Kavárna

Úvodem

hrnek

KaFFe na Béčku je studentská kavárna situovaná v budově B, jenž je sídlem filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové. Naší hlavní myšlenkou bylo zajistit studentům fakulty nejen místo, kde přečkají volnou hodinu nebo chytnou wifi. Od toho máme na Béčku odpočinkovou místnost. Chtěli jsme vytvořit něco, kde se studenti mohou potkávat, strávit příjemné chvíle nejen nad dobrou kávou a něčím malým k snědku. Místo, kde se mohou konat méně formální schůzky třeba i s akademiky. Místo, kde se mohou konat diskuze, filmová promítání a realizovat další podobné aktivity třeba i za přítomnosti právě zmiňovaných vyučujících.

Celý záměr se zrodil jako školní projekt na předmětu FF UHK - podnikání v praxi. Z počátku jsme jej brali pouze jako další ze školních projektů. Postupem času jsme však vzhledem k úspěchům a podpoře různých konzultantů začali uvažovat o jeho realizaci. Zlomová pro nás byla první diskuse s investory, kde nám jejich dotazy ukázaly nejen slabiny našeho záměru, ale i to, že tyto problémy jsou překonatelné a celý projekt je vlastně zrealizovatelný. V našem přesvětčení nás pak utvrdila výhra našeho projektu v závěrečné části semináře.

Je nám jasné, že veškerá práce teprve začíná. Plány a úmysl však jsou již realitou. nyní nás čeká maraton schůzek, papírování a uzavírání dohod. S tím nám těžko kdo může pomi a vyžádá si to spoustu času a nervů. To víme. Je tu jedna věc, se kterou nám však může pomoci každý. Jelikož je kavárna studentským projektem, i její uvedení do provozu nám můžete velmi usnadnit. Ať již dobrovolnou pomocí při přestavbě prostor, propagací, nebo prostě jen podporou na webu. Ale samozřejmě hlavně - až to rozjedeme tak tím, že k nám budete chodit.