Elektronické cigarety

Vítejte!

Zde na mém webu vás seznámím s využitím a funkcemi elektronické cigarety.

Co to vlastně je?

Elektronická cigareta, vaporizér nebo hovorově "vejpka" je zařízení, které bylo vyvinuto a patentováno v Číně v roce 2006. Toto zařízení vytváří aerosol podobný cigaretovému kouři zahřátím kapalné náplně nazývané e-liquid. Tento aerosol pak uživatel elektronické cigarety vtahuje do plic a vydechuje.

Z čeho je vůbec ten e-liquid?

Náplň elektronické cigarety, tedy e-liquid, je většinou založena na propylenglykolu nebo glycerolu, případně směsi obou. Obsahuje aromatické látky, většinou buď potravinářská aromata, nebo speciálně pro tento účel vytvořená aromata tabákových příchutí. V závislosti na receptuře pak může obsahovat menší procento vody, alkoholu a organických kyselin.

V neposlední řadě náplň může obsahovat volitelné množství nikotinu. Množství nikotinu se obvykle uvádí v miligramech na jeden mililitr (mg/ml), což odpovídá přibližně desetinám procent (16 mg/ml = 1,6 % objemových). Běžné obsahy nikotinu v e-liquidech jsou 0 mg, 1,5 mg, 3 mg, 6 mg, 8 mg, 12 mg, 16 mg, 18 mg, 20 mg. Od 20. května 2017 není povolen výšší obsah nikotinu v náplních než 20 mg/ml.

Náplně do elektronických cigaret si můžete také připravit sami. Stačí si zakoupit tzv. bázi - tj. náplň bez příchuti a k tomu si můžete vybrat z několika set příchutí (aromat). Poměr míchání záleží na výrobci příchuti, a to v rozmezí 1-10 %. Nejčastěji se jedná o poměr okolo 3 %, tj. 9 kapek do 10 ml báze.

nelze zobrazit obrázek