Hearthstone logo
Článek - vrchní obrázek

Hearthstone: Heroes of Warcraft

O hře

Hearthstone je počítačová free-to-play karetní hra. Byla vyvinuta společností Blizzard Entertainment. Hráč má na výběr z 9 hrdinů: Druid, Shaman, Mage, Warrior, Paladin, Rogue, Hunter, Priest, Warlock.

Hra má 3 módy: Play (běžné hraní), které je možné rozdělit na Casual – kde hrajete jen tak pro radost – a Ranked (zde se každý hráč snaží o co nejlepší výsledky, za které je na konci každoměsíční sezóny náležitě odměněn), Soloplay (hráč hraje single za účelem získání dalších speciálních karet, které mu pomohou v boji se soupeři nebo jen pro vlastní potěšení) a Arena, kde si hráč rychle vytvoří balíček z náhodných karet.

Každý den dostane hráč nějaký úkol, který když splní, dostane za něj „Goldy“, za které si může kupovat Boostery (balíčky náhodných karet, které pak může dle svého uvážení zařadit do svého balíčku, se kterým hraje proti soupeřům) nebo vstup do Areny, ve které získá odměny dle zásluh.


O společnosti Blizzard

Blizzard Entertainment je společnost vyvíjející a publikující počítačové hry se sídlem v Kalifornii. Firmu založili Mike Morhaime, Allen Adham a Frank Pearce v únoru 1991. Blizzard je mezi fanoušky notoricky známý pro zcela markantní a pravidelné nedodržování ohlášených dat vydání svých her. Na druhou stranu téměř všechny hry od této společnosti se stávají velmi populárními a legendárními klasikami, z nichž nejznámější jsou série her Warcraft, Diablo a StarCraft.

Blizzard se také velkou měrou podílel na hraní počítačových her po internetu. Ve svých hrách (počínaje hrou WarCraft II) vytvořil prostředí pro hraní a chatování zvané Battle.net. Toto prostředí nyní propojuje všechny jejich hry, takže spolu hráči mohou komunikovat, ať už hrají kteroukoliv z nich.

Logo Blizzardu
Článek - spodní obrázek