Mobilní telefon: +420 601 380 962

Městská policie

Třebechovice pod Orebem

Novinky

Dopravní nehoda autobusu se zraněním

18/02/2019 | by Capek | vloženo do: Zprávy

Dne 4.2.2019 v ranních hodinách obdrželi strážníci Městské policie Třebechovice pod Orebem zprávu přes informační systém Hasičského záchranného sboru o dopravní nehodně při výjezdu z Třebechovic pod Orebem. Podle prvotních informací došlo při nehodě ke zranění...

Aktivace First Responder

18/02/2019 | by Capek | vloženo do: Zprávy

Dne 20.2.2018 v 14:20 hodin byla prostřednictvím speciální mobilní aplikace FIRST RESPONDER aktivována hlídka strážníků Městské policie Třebechovice pod Orebem do místa Běleč nad Orlicí. Strážníci se na místo přesunuli za pomocí VRZ (Výstražné zvukové a rozhlasové zařízení). Na místě již probíhala resuscitace. Asistovali nejprve umělým dýcháním, poté se vystřídali v provádění srdeční masáže. Pacient předán lékaři záchranné služby.

Pomoc při hledání majitele

18/02/2019 | by Capek | vloženo do: odchyt zvířete, Zprávy

Pomozte při nalezení majitele tohoto psa. Obracet se můžete s informacemi na tel. č. 601 380 962 nebo na e-mail: mp@mptrebechovice.cz . Střední velikost, medové barvy, hodný, má rád společnost. Přišel na území obce Běleč nad Orlicí s lidmi, kteří šli od Krňovic v sobotu odpoledne. Pes má čip, ale podle databáze (prý )není majitelem zaregistrován.

Poskytnutí první pomoci

18/02/2019 | by Capek | vloženo do: Zprávy

Strážníci Městské policie Třebechovice pod Orebem si o noční službě, okolo druhé hodiny, všimli nohou muže, který ležel schovaný mezi popelnicemi. Muž se celý třásl a se strážníky vůbec nekomunikoval. Vzhledem k nízkým venkovním teplotám, strážníci muži poskytli tepelný komfort a na místo přivolali záchrannou službu. Do příjezdu záchranné služby u muže kontrolovaly základní životní funkce a poté jej předali záchranářům. Podle prvotních informacích muž prodělal epileptický záchvat.

Ztracené dítě

2.10.2018 | by Capek | vloženo do: Zprávy

Dne 1.10.2018 v 19:00 hodin přijali strážníci Městské policie Třebechovice pod Orebem oznámení o chlapci v předškolním věku, který se sám prochází městem. Strážníci se během chvíle dostavili na místo a chlapce nalezli. Prověřili blízké okolí, kde pátrali po rodičích tohoto chlapce. Vzhledem k tomu, že se rodiče nepodařilo ihned nalézt, odvezli strážníci chlapce na místní oddělení Policie ČR. Do pátrání po rodičích se zapojili nejen strážníci, ale také několik hlídek Policie ČR. Místním šetřením se okolo 22:00 hodiny podařilo nalézt matku chlapce. Ta však byla pod vlivem většího množství alkoholu, proto se místo dostavili pracovníci OSPOD, kteří si věc převzali.

Žádost záchranné služby – poskytnutí první pomoci

9.8.2018 | by Capek | vloženo do: Zprávy

Dne 7.8.2018 v odpoledních hodinách přijali strážníci Městské policie Třebechovice pod Orebem telefonickou žádost od Zdravotnické záchranné služby Hradce Králové o prověření situace, nahlášeném pádu cyklisty z kola na Masarykově náměstí. Muž měl být podle prvotních informacích v bezvědomí. Strážníci se přesunuli, se zapnutými majáky a sirénou, na místo. Na místě zjistili muže, který komunikuje, je při vědomí, potlučený a má další poranění způsobné pádem. Strážníci informovali zpět záchrannou službu o stavu zraněného a počkali do příjezdu sanity.

Odchycená zvířata

Odchycené zvíře

odchycený pes

Dne: 11.11.2011

Místo: Třebechovice pod Orebem

Odchycené zvíře

odchycený pes

Dne: 11.11.2015

Místo: Krňovice