O nás

Služba vznikla na základě požadavků od zákazníků, kteří si nevěděli rady se svým počítačem,který byl napaden počítačovým virem.

Co je to vůbec počítačový virus?

Ukázka viru

Že by antivir?

Počítačový virus je malý softwarový program, který se šíří z jednoho počítače do druhého a překáží provozu počítače. Počítačový virus může poškodit nebo odstranit data v počítači, pomocí e-mailového programu se rozšířit do dalších počítačů, nebo dokonce odstranit celý obsah pevného disku.

Počítačové viry se často šíří prostřednictvím rychlých zpráv nebo příloh e-mailových zpráv. Proto nikdy neotevírejte přílohu e-mailu, pokud nevíte, kdo vám zprávu odeslal, nebo pokud přílohu e-mailu nečekáte. Viry mohou být maskovány jako přílohy obsahující vtipné obrázky, pohlednice nebo zvukové soubory či soubory videa. Počítačové viry se také šíří při stahování z Internetu. Počítačové viry se mohou skrývat v nelegálním softwaru či v jiných souborech nebo programech, které stáhnete.

Co je červ?

Červ je počítačový kód, který se šíří bez účasti uživatele. Většina červů začíná jako e-mailová příloha, která při otevření nakazí počítač.

Ukázka viru

Nejslavnější vir

Červ hledá v nakaženém počítači soubory obsahující e-mailové adresy, jako jsou například adresáře nebo dočasné webové stránky. Červ pak tyto adresy použije k rozesílání nakažených e-mailových zpráv a často napodobuje (nebo falšuje) adresu odesilatele v těchto e-mailových zprávách tak, aby to vypadalo, že původcem nakažené zprávy je někdo, koho daný uživatel zná.

Červ se pak automaticky šíří díky chybám zabezpečení e-mailových zpráv, sítě nebo operačního systému a často dokážou systém zaplavit dříve, než se zjistí skutečná příčina. Červi nejsou vždy pro počítače destruktivní, ale zpravidla způsobují potíže s výkonem a stabilitou sítě a počítače.

Co je trojský kůň?

Trojský kůň je škodlivý softwarový program, který se skrývá uvnitř ostatních programů. Do počítače vstoupí skrytý v legitimním programu, jako je například spořič obrazovky. Potom do operačního systému vloží kód, který hackerům umožní přístup k nakaženému počítači. Trojské koně se zpravidla nešíří samy. Jsou rozšiřovány prostřednictvím virů, červů nebo staženého softwaru.

Co je spyware?

Spyware může být do počítače nainstalován bez vašeho vědomí. Tyto programy mohou měnit konfiguraci počítače nebo sbírat reklamní data a osobní údaje. Spyware může sledovat zvyky uživatele při hledání v Internetu a rovněž přesměrovat uživatele na jiný web, než na který chtěl přejít.

Co je podvodný bezpečnostní software?

Podvodný bezpečnostní softwarový program se uživatele pokusí přesvědčit, že jeho počítač je nakažen virem, a zpravidla vyzývá ke stažení nebo nákupu produktu, který tento virus odstraní. Názvy těchto programů často obsahují slova jako antivirus, shield (ochranný štít), security (zabezpečení), protection (ochrana) nebo fixer (opravy).

To má vzbudit zdání legitimity. Tyto programy se často spustí ihned poté, co je stáhnete, nebo při příštím spuštění počítače. Podvodný bezpečnostní software může rovněž bránit některým aplikacím, například aplikaci Internet Explorer, ve spuštění. Podvodný bezpečnostní software může rovněž zobrazit legitimní a důležité soubory systému Windows jako nakažené.

Akce


Prvních deset zákazníků má službu zdarma. Stačí jen kontaktovat naše odborníky, kteří Vám rádi pomohou.

Výhody


  • Diagnostika zdarma
  • Dostupnost odkud-koliv
  • Žádná platba předem
  • Rychlá odezva na požadavek
  • Rozsáhlý tým odborníků

Prevence


  • Nainstalovaný antivirový program
  • Záplatování - aktualizace operačního systému
  • Správa důležitých hesel - nepoužívát stále stejné heslo
  • Zdraví rozum - neklikat na vše co mi příjde pod ruku

Karel Čeřovský 2013 Semestrální projekt TNPW_1