Děj:

Pozor! Následující článek odhaluje děj! (klikněte pro zobrazení)
1. série

Jimmy se neúmyslně zaplétá do případu zpronevěry zahrnujícího rodinu Kettlemana, která je zastoupena Chuckovou firmou Hamlin, Hamlin & McGill (HHM). Jimmyho plán stát se Kettlemanovým právníkem, způsobí, že Kim, (spolupracovník HHM, který dohlíží na případ) má být ponížena. Jimmy získá z této věci veřejnou pozornost a začne se zabývat několika staršími právními klienty. Zjistil, že Sandpiper důchodové domovy zneužívají prostředky svých obyvatel, což by vedlo k případné multi-milionové soudní žalobě. Jimmy objevuje Chuckovo ovlivňování a přiřadí případ Sandpiper na HHM výměnou za minimální poplatky právníka, procento jakéhokoli vypořádání či úsudku a Howardův závazek převzít péči o Chucka. Později se Jimmy dozví, že případ Sandpiper je příliš velký a společnost HHM rozděluje část práce na druhou firmu Davis & Main, která chtěla pronajmout Jimmyho kvůli své znalosti soudního sporu a vztahu s klienty. Mike, bývalý policejní důstojník z Philadelphie, se nyní přestěhoval do Albuquerque, aby se přiblížil ke své snaše a vnučce, pracuje v parkovacím stánku, který se nachází u soudní budovy, kde se setká s Jimmym. Mike také osvítí jako "sval k pronájmu" v kriminálním podsvětí v Albuquerque a v tomto postavení pomáhá Jimmymu vyděsit Kettlemany. Stejně tak je zaměstnán jako bodyguard Daniel Wormald ("Pryce"), pracovník farmaceutického průmyslu, který od svého zaměstnavatele odcizuje cenné vzorky léků za účelem dalšího prodeje na černém trhu. Prostřednictvím práce pro Pryce přitahuje Mikovu pozornost Nacho, důvěryhodný spolupracovník zločinecké rodiny Salamanca.

2. série

Jimmy ve firmě Davis & Main pracuje a je pověřen získáním informací pro případ Sandpiper. Jimmy se přizpůsobuje požadavkům, ale Chuck poukazuje na to, že by se to mohlo klasifikovat jako státní zákon. Jimmy poté vytvoří televizní reklamu zaměřenou na seniory a vysílá to bez předchozího souhlasu seniorů Davis & Main. Zatímco reklama získává mnoho klientů, Jimmy je potrestán a Kim, která věděla, že Jimmy dělá reklamu, je přeřazena do revizní práce na HHM. Aby znovu získala svou pozici, požádala o osobní a profesionální kontakty a doufala, že získá přístup k významným novým klientům pro HHM, a nakonec uspořádá schůzku mezi HHM a velkou regionální bankou Mesa Verde. Ačkoli HHM zajišťuje podnik Mesa Verde, Howard popírá Kim jakýkoli kredit. Jimmy, který opustil společnost Davis & Main, přesvědčí Kim, aby opustila společnost HHM a založila vlastní firmu. Skoro přesvědčuje Mesa Verde, aby se stala její klientem, ale Chuck je přesvědčí, aby zůstaly s HHM. Jimmy falšuje kopie dokumentů týkajících se výstavby pobočky Mesa Verde, aby Chuck vypadal nekompetentně. Když HHM a Mesa Verde představí návrh pro stavbu státní bankovní agentuře, nesrovnalosti způsobí, že plán je pozdržen. Kim získává Mesa Verde jako klienta, zatímco Chuck je posedlý tím, že chce dokázat, že ho Jimmy podvedl. Když Jimmy navštíví Chucka, Chuck předstírá nemoc a provokuje Jimmyho, aby přiznal, že dokumenty jsou padělané. Chuck si tajně zaznamenal Jimmyho přiznání. Nacho se tajně přibližuje k Mikeovi a snaží se ho najmout, aby zavraždil Tuca, synovce svého šéfa Hectora Salamanca, protože Nacho se obává, že Tuco může objevit jeho tajné dohody o drogách s Prycem a protože nestálé chování Tuca upoutává příliš mnoho pozornosti na drogy kartelu Salamanca. Mike odmítá, protože věděl, že pokud ho Salamanca identifikují jako vraha, budou se chtít mstít jeho rodině. Místo toho úmyslně vyvolává veřejnou hádku s Tucem před restaurací, což vede k tomu, že je Tuco uvězněn za útok se smrtící zbraní. Mike se začne obávat o bezpečnost své vnučky a snachy. Pokouší se přinutit policisty k vyšetřování Salamanky tím, že zachytí jednoho z Hectorových pašeráků a ukradne 250 000 dolarů. Mike se pak připravuje zavraždit Hectora, ale neviditelná třetí strana naruší jeho plán.

3. série

Jimmy se dozví, že ho Chuck tajně nahrál. Jimmy pronikne do Chuckova domu, aby zničil pásku, ale zjistí, že to byla jen léčka; Chuck má Howarda a soukromého vyšetřovatele, který se schovává v domě, aby byl svědkem Jimmyho jednání, a umožnil Chuckovi, aby Jimmyho obvinil z několika zločinů a podal stížnost na asociaci právníků, která by mohla způsobit Jimmyho vyloučení. Na jednání Jimmy tajně vytvoří situaci, kdy testuje Chuckovu elektromagnetickou hypersenzitivitu, což vyvolává chování, které způsobuje Chuckovy psychické problémy. Jimmyho právnická licence je pozastavena po dobu jednoho roku, aby pokryl část svých výdajů za kancelář, kterou sdílí s Kim, tak se zaměřuje na výrobu reklam pro místní podniky, ve kterých používá jméno "Saul Goodman". Kim převezme další klienty, aby plně kryla výdaje, což vedlo k její spánkové deprivaci, a způsobilo, že měla autonehodu. Pojišťovací agent společnosti HHM se od Jimmyho dozví o Chuckově stavu. Zatímco Chuck pracuje s lékařem, aby se pokusil překonat své příznaky přecitlivělosti. Chuckův a Howardův vztah se zhoršuje, protože Howard se stále více obává Chuckově zjevné posedlosti s Jimmym a obecným dopadem Chuckova neurčitého chování na HHM. Howard platí první splátku několika milionů dolarů, která je nutná k nákupu podílu společnosti, přičemž se uchýlil k osobním úsporám a půjčkám, takže odkoupení neohrozí firmu. Jimmy se snaží s Chuckem sblížit, ale Chuck ho odmítá a prohlásí, že Jimmy pro něj nikdy nebyl zvlášť důležitý. Poté, co Jimmy odchází, Chuckovy elektromagnetické příznaky přecitlivělosti se vracejí, a poté, si Chuck lehne na gauč a shodí lucernu z konferenčního stolku. Dům je zahalen plameny a Chuck umírá v ohni. Gus varuje Mika, aby nezabil Hectora, protože Gus má v úmyslu převzít obchod s drogami Salamanca, ale věří, že čas ještě nenastal ten správný čas. Místo toho Mike narušuje Hectorovy drogové zásilky v úsilí, aby policie vyšetřila rodinu Salamanca. Aby Hector zabránil převzít obchod otce, Nacho vymění Hectorovi prášky na léčbu srdce placebem, aby ho zabil bez důkazů tím, že způsobil fatální srdeční záchvat. Gus souhlasí s praním peněz, které Mike ukradl Hectorovy s tím, že mu zaplatil za smluvní bezpečnostní poradenství u firmy Madrigal Electromotive, která dodává Gusovi přísady, pomocí niž vyrábějí metamfetamin. Ve znamení respektu a předvídání budoucího pracovního vztahu Gus odmítá platit za pomoc Mikeovi a platí Mikeovy srážkové daně, a zajistí tak, že v důsledku praní špinavých peněz neutrží finanční ztrátu. Během setkání s Gusem, Hector protrpí mrtvici a zhroutí se před Gusem a Nachem.

4. série

Jimmy upadá do depresí po Chuckově smrti, ale když Howard tvrdí, že se domnívá, že by mohl být zodpovědný za Chuckovu smrt, kvůli sporu o jejich pojištění, Jimmy mlčí o tom, že informoval pojistitele o Chuckově kondici, nechal Howarda, aby převzal vinu. Během svého zkušebního období pracuje v obchodě s mobilními telefony, ale začne prodávat telefony typu pay-as-you-go. Kim a Jimmy se rozdělí: ona skončí jako partnerka v Schweikart a Cokely, pomáhá jí s rychlou expanzí Mesy Verde, a zároveň jí umožňuje sloužit jako veřejný obránce pro bono, který je zajímavější a naplňuje ji. Když Saulův společník Huell napadne policejního důstojníka, Kim pracuje s Jimmym. Jimmy se účastní slyšení opětovnému navrácení licence, ale nezmíní Chucka, což mu způsobilo, že ho označili za "neupřímného" a odmítli jeho žádost. Kim pomáhá vymyslet plán jeho odvolání a ujistit se, že se Jimmy zdá být upřímný kvůli Chuckově smrti. Při opakování se Jimmy rozpovídá o Chuckovi a rada udělí jeho obnovení. Nicméně, Jimmy odhalí, že o svém bratrovi lhal, aby mohl dostat zpět licenci, což Kim špatně nese. Jimmy plánuje pracovat jako právník pod jménem Saul Goodman. Gus ví, že Nacho byl zodpovědný za Hectorův kolaps a vydírá ho, aby se stal Gusovým špehem v operaci Salamanca. Gus platí za Hectorovu rehabilitaci, ale až do okamžiku, kdy si Hector uvědomuje, co se děje kolem něj a má schopnost přesunout pravý ukazováček. Gus najme Wernera Zieglera, aby dohlížel na konstrukci tajné metanfetaminové "superlaboratoři" pod průmyslovou prádelnou. Gus a Mike zajistí dlouhodobé bydlení Wernerova týmu a vypracují plán, aby mohli tajně pracovat, ale projekt zaostává za plánem. Werner unikne a plánuje setkání se svou ženou, ale Mike ho zachycuje a neochotně koná Gusův rozkaz, aby ho zabil. Wernerův útěk a následné hledání a chycení přitahují pozornost Lalo Salamanky, který přijde, aby pomohl spustit organizaci Salamanca a podezírá Guse.


Odkazy: