Hokejový klub Mountfield Hradec Králové

Novinky z posledních zápasů

Béda Köhler říkal, že jsem na tento zápas jeho žolík. Vyšlo to, směje se Martin Látal

Tři a půl roku dlouhá série neúspěchů na zlínském ledě je minulostí. Mountfield dokázal na neoblíbeném stadionu zvítězit 3:2 po prodloužení, i když jen deset vteřin chybělo Hradci k plnému bodovému zisku. Strůjcem výhry Východočechů byl Martin Látal, který se pod výsledek podepsal dvěma góly, včetně rozhodující trefy v prodloužení.

Máte za sebou skvělý zápas. Svým prvním gólem jste zavelel k obratu, v prodloužení jste poté rozhodl…
Musím to zaklepat, na Zlín se mi celkem daří, hraje se mi proti němu dobře. Jsem rád, že jsem to potvrdil i v tomto utkání. Jak říkal Bedřich Köhler, byl jsem na tento zápas jeho žolík a vyšlo to.

Brzy jste prohrávali po Honejskově trefě. Jak jste viděl úvod zápasu i svůj rychlý vyrovnávací gól?
Utkání začalo vlažně, nemělo nějaké velké tempo. Při mém gólu mě skvěle našel Blaž Gregorc na červené čáře a jel jsem jeden na jednoho. Pak jsem se tam natlačil a vystřelil na druhé víko. Byla to hezká akce od beka a trochu nás to nakoplo.

Můžete popsat situaci, po které jste vstřelil vítěznou branku?
Nejprve jsem udělal chybu, ze které vyústilo přečíslení dva na jednoho proti nám. Naštěstí z toho padla tyčka, puk se odrazil na Andrise Džerinše, který mi ho krásně předložil. Ještě jsem si kotouč dal do bekhendu a skóroval. Pěkná akce od Andrise.

Jak vám bylo, když domácí srovnali deset vteřin před koncem základní hrací doby?
Bylo tam hodně vyloučených a už to nešlo ubránit. Chodilo tam pár kluků, kteří padali na ústa, zblokovali mnoho střel, ale soupeř to tam se štěstím došťouchal. Byla to pro nás velká rána.

Do utkání jste nastupovali jako favorité z druhého místa. Překvapil vás Zlín něčím?
Já jsem teď pár zápasů vynechal, ale kluci už jsou docela unavení. Bylo tam rychle za sebou několik těžkých zápasů. Já jsem tu byl s Hradcem poprvé, ale v novinách jsem se dočetl, že se mu ve Zlíně nedaří. Možná jsme si tolik nevěřili, ale máme za sebou spoustu těžkých utkání. Tohle bylo náročné i fyzicky. Nakonec jsme to zvládli, máme dva body, což je super, ale mohly být tři…

Mládežnické soutěže jsou v plném proudu, všechny kategorie hrají v sobotu doma

Na závěr druhého adventního týdne čeká hradecké mládežníky opět nabitý program. Juniorská kategorie přivítá pod Bílou věží dva celky z hlavního města, starší dorostence čeká v pořadí páté letošní derby proti Pardubicím. Nejmladší z výběrů, mladší dorost, pak vstoupí do nadstavbové části dvěma zápasy s moravskými celky. Pět zápasů, z toho čtyři na domácí půdě – tak vypadá následující program mládežnických kategorií.

Zastaví rozjetí junioři obě pražská "S"?

Juniorská kategorie má v zádech povedený týden. Svěřenci Aleše Krátošky absolvovali cestu na sever Čech, kde svedli tuhé boje s týmy Litvínova a chomutovských Pirátů. Do zápasu s Vervou vstoupili Východočeši skvěle a po úvodní pasáži vedli od dvě branky. Náskok navíc průběžně navyšovali, čímž rozhodli o hladkém vítězství 5:1.

Utkání s Chomutovem nabídlo o poznání větší drama. Po rychle inkasovaném gólu se juniorům dlouho nedařilo srovnat se soupeřem krok. Zlom nastal až po polovině zápasu, kdy Lvi udeřili a necelé čtyři minuty před koncem dokonali obrat při vítězství 2:1. Během nadcházejícího víkendu čekají na juniory dvě těžké zkoušky. V obou případech přivítají zvučné týmy, a sice obě pražská „S“.

Jako první hostí v pátek odpoledne rozjetou Spartu, která má po kanonádách 6:3 s Jihlavou a 6:0 s brněnskou Kometou skvělou formu. Sparťané se drží se 34. body na 9. příčce, jen o bod nad nimi je 8. Slavia. Ta přijede pod Bílou věž v sobotu. Stejně jako jejich městský rival dokázala během minulého víkendu porazit jihlavskou Duklu po výsledku 4:3, s Kometou však doma padla 4:6. Dokáží Východočeši odolat nájezdu Pražanů?

S jedinou porážkou do nadstavby. Mladší dorost postupuje z první příčky

Stejně jako starší dorostence, i jejich mladší kolegy zastihla úvodní část sezóny ve výborné formě. Lvi ovládli skupinu Střed ELIOD extraligy MD s pětibodovým náskokem na druhý Liberec, když v osmnácti zápasech ztratili pouze šest bodů. Před nadstavbou, do které se dosavadní výsledky započítávají, jsou tak ve velmi solidní pozici a s jistotou play off!

Pro děti, které se chtějí vyřádit, i pro budoucí Lvy. Hradec otevřel přípravku

Mountfield HK zdaleka není jen o dospělých. Kromě dorosteneckých a žákovských kategorií, které fungují pravidelně každou sezónu, se klub stará také o nejmenší hokejisty. Na začátku prosince byla kromě základny otevřena také přípravka. Účastnit se jí zdarma mohou všichni sportovci ročníku 2011 a mladší, přičemž potřebují jen výbavu na led a hokejku. Kromě bruslení a nahlédnutí do nevšedního prostředí jsou pro děti připraveny i jejich první zápasy.