3Dtisk

O nás

Naše firma přináší běženému člověku možnost, vytvořit si 3D model, dle jeho individuálních představ. Naším cílem je zprostředkovat novou technologii 3D tisku běžným lidem v jednoduchá a uživatelsky přístupné formě.

Technologie 3D tisku – jednoduše.

3D tisk si můžete představit jako stavbu stěn domu. Když se staví dům, jsou cihly pokládány do vrstev a spojovány maltou. Stěny se vždy zvyšují o položenou vrstvu cihel, dokud nedosáhnou požadované výšky domu. Při 3D tisku probíhá ten samý proces, místo cihel se používá filament, který je do vrstev pokládán 3D tiskárnou a slouží tedy jako malta i cihly zároveň. Filament si můžete představit jako tenký plastový drátek, který je tiskárnou zahříván do kapalné formy, díky čemuž ho lze na rozdíl od cihel položit do jakéhokoliv tvaru. Jako stavební plán se pro 3D tisk používá 3D model, vytvořený v příslušném programu. Pokud chcete něco tisknout, potřebujete nejdříve plán, který buď sami vyrobíte, nebo stáhnete a upravíte. Je taky možné nechat si model vyrobit podle vašich představ na zakázku.

Uplatnění

Pomocí 3D tisku lze vytvořit chybějící součástky, kryty, miniatury, krajinky, obrazy, originální šperky, nádoby, zarážky ke dveřím, masky, vlastně téměř cokoliv.

Ultimaker v2

Ultimaker v2

Materiál: ABS / PLA / U-PET
Max velikost tisk. plochy: 35 x 34 x 38 cm

Nejnovější verze 3D tiskárny Ultimaker je vyrobena z prémiových dílů a materiálů a ve srovnání se svým předchůdcem má nyní navíc vyhřívanou tiskovou plochu, která vyhlazuje tiskový výstup, umožňuje tisk materiálem ABS a zabraňuje deformacím. Tiskárna dosahuje nejvyšší možné rychlosti a přesnosti mezi aktuálně dostupnými stolními 3D tiskárnami – nabízí rychlost tisku až 300 mm/s a rozlišení vrstev pouhých 20 mikronů (0,02 mm). Navíc je k dispozici ve vysoce kompaktním provedení s vnějšími rozměry 357 x 342 x 388 mm (bez cívky s vláknem), který nabízí celkový objem tisku 230 x 225 x 205 mm.

EasyMaker Factories 0,2

EasyMaker Factories 0,2

Materiál: PLA / ABS
Max velikost tisk. plochy: 20 x 20 x 20 cm

Easy3Dmaker poskytuje dostatek prostoru pro vaši kreativitu. Na tiskové ploše 200 x 200 mm můžete realizovat i náročnější projekty. Ocelový rám poskytuje tiskárně dostatečnou pevnost a stabilitu. Vaše výtvory mouhou dosahovat maximální výšky 230 mm a celkem máte pro modelování k dispozici 9200 cm3prostoru. Triska tiskárny má průměr 0,2 mm a struna 1,75mm. Vrstvy mají rozlišení 0,08 / 0,125 / 0,25 mm a tisk proíhá rychlostí 80 mm/s.

RepRap Prusa I3

RepRap Prusa I3

Materiál: ABS, PLA, PET, Laywood, Laybrick
Max velikost tisk. plochy: 20 x 20 x 20 cm

Pracovní plocha - 8000 cm3 (200 x 200 x 200 mm), Otevřený design pro snadnou manipulaci, Tryska z potravinářské nerezi, Velikost trysky 0,4 mm, Výška vrstvy od 0,05 mm, Vyhřívaná podložka - při tisku z ABS zajišťuje rovnoměrné chladnutí a model se tak nedeformuje, Maximální rychlost 200 mm/s, Podporované materiály - ABS, PLA, PET, Laywood, Laybrick a experimentálně Nylon, PC ..., Velikost kroku v X/Y ose - 10 micronů