programátor se specializací na technologii a produkty Microsoft

Jmenuji se Marek Horyna, je mi 22 let a už od dětských let se často pohybuji kolem počítače. S programováním jsem začal asi ve 13 letech webovými aplikacemi v PHP a o dva roky později jsem se začal specializovat na platformu .NET od společnosti Microsoft.

Aktuálně studuji prvním ročníkem fakultu informačního managementu Univerzity Hradec Králové, na oboru aplikovaná informatika. Před vysokou školou jsem absolvoval obor správce počítačových sítí na Střední škole informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem. Mimo moje studium také pracuji na plný úvazek jako Software Enginner ve společnosti GMC Software Technology s.r.o..

Ve svém volnu se zabývám převážně vývojem aplikací a získáváním znalostí z příbuzných oborů, se kterými běžně při vývoji přicházím do styku. Specializuji se převážně na .NET Framework, programovací jazyk C#, ale i na další technologie jako ASP.NET, WPF, WCF. Mimo Microsoft technologie zvládám i jiné jazyky, například Java, C++ nebo PHP.

vývoj softwaru od analýzy až po nasazení

Vyvíjím software od architektury řešení v některém z návrhových nástrojů, až po samotnou distribuci v podobě instalačního balíčku. Mám zkušenosti především s návrhovým nástrojem Enterprise Architect, který se řadí mezi špičku mezi návrhovými nástroji tohoto typu na světě. V dnešní době, kdy složitost většiny projektů se stále a stále zvyšuje, je předběžný návrh aplikace důležitější, než samotný vývoj aplikace, který by bez podrobného návrhu mohl způsobit problémy od častých chyb během ostrého provozu až po přepracování celé funkcionality.

specializuji se na malé a středně velké desktopové a webové aplikace

V případě, že jste vydrželi číst až k těmto řádkům, neváhejte určitě navštívit můj blog, na který se všemi silami snažím alespoň občas ve volné chvíli něco málo napsat, nebo mně můžete v případě jakýchkoliv dotazů kontaktovat, skrz některý z uvedených kontaktů.