Popisek

Iron Maiden je anglická heavymetalová skupina založená v roce 1975 baskytaristou Stevem Harrisem. Kapela se stala legendární nejen díky své hudbě, ale také díky svému maskotovi Eddiemu, který se objevuje na obalech všech alb a singlů kapely (kromě prvního singlu „Running Free“). K roku 2017 prodali přes 100 milionů alb a dostali jednu cenu Grammy. Získali mnoho dalších cen, mezi které patří Ivor Novello Awards, Juno Award či Brit Awards. Do roku 2015 skupina vydala celkem šestnáct studiových alb, na kterých v různých obdobích zpívali tři zpěváci − Paul Di'Anno (dvě alba), Bruce Dickinson (dvanáct alb) a Blaze Bayley (dvě alba). Jediným stálým členem skupiny zůstal Harris, na všech albech se však podílel i kytarista Dave Murray. Nejdelší období skupina odehrála s dvěma kytaristy. Od roku 1999, kdy se vrátil Adrian Smith, ve skupině hrají tři − Murray, Smith a Janick Gers, který Smithe v roce 1990 nahradil.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Iron_Maiden

Novinky

Iron Maiden oznámilo evropskou tour Legacy of the Beast

Po velice úspěšném světovém tour The Book of Souls v roce 2016 a 2017 se Iron Maiden znovu rozhodlo vydat znovu na cesty v roce 2018 se sérií vystoupení v arénách a na festivalech v Evropě. Tour bude začínat 26. května ve městě Tallin, Estonsko a končit v Londýnské O2 Aréně 10. října.

Bruce Dickinson vydává svou autobiografickou knihu

HarperNonFiction publikuje "What Does This Button Do", ve které Bruce sdílí své dětství, školní léta, připojení k Iron Maiden, svou sólo kariéru, létání, jeho nedávnou rakovinu jazyku a mnohem více. Kniha byla napsána Brucovým typickým stylem. Vyplňuje sedm A4 sešitů tak kterých pracoval během The Book of Souls Tour Kniha bude vydána celosvětově a bude k dostání i verze, která je přeložena do lokáních jazyků.

The Book of Souls: Live Chapter

Iron Maiden vydává další živé album. Tyto živé nahrávky obsahují 15 písní nahrané během "The Book Of Souls World Tour", které pokrylo 39 zemí napříč šesti kontinenty během let 2016 a 2017, a bylo navštíveno více než dvěmy milióny fanoušků. The Book Of Souls:Live Chapter je dostupná ve fyzické verzi na CD, deluxe CD a vinylovém audio formátu, s filmem z koncertů dostupné digitálně ke stažení.