Kavárna Coffee de Brasil

Kavárna Coffee de Brasil

foto kavárny

Vážení hosté,

přijměte pozvání do kavárny Coffee de Brasil, která je součástí restauračního komplexu Bohemia Slavia a. s. Zde můžete posedět u výtečné kávy se zákuskem a s výhledem na historické centrum barokního města Chrudimi na břehu řeky Chrudimky. Náš personál je připraven vás přivítat v moderní kavárně a nabídnout vám tu nejjemnější kávu dováženou z celého světa. Nechybí ani flambované speciality a široká nabídka moravských i zahraničních vín. Příjemnou atmosféru podpoří romantický klavír v podání našich pianistů.

Každý den se na Vás těší náš profesionální klavírista, který pro Vás hraje živě vždy v pátek a sobotu od 17 do 22 hodin. Pravě s tímto programem se stáváme raritou.

Kávu pro vás dovážíme až z daleké Brazílie kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, ručně vytřízena a vakuově zabalena. Poté je káva letecky přepravena do České republiky. Kávu pro vás dovážíme až z daleké Brazílie kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, vytřízena a vakuově zabalena. Pro horké letní dny je nachystána příjemná letní zahrádka před kavárnou. K dispozici je Vám také parkoviště přímo u restaurace.

kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, vytřízena a vakuově zabalena. Poté je káva letecky přepravena do České republiky.Kávu pro vás dovážíme až z daleké Brazílie kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, vytřízena a vakuově zabalena.

Výborná kávička pro vás jedině zde u nás.

Přímo v centru Chrudimě 150 metrů od kašny se nachází kavárna, ve které se můžete těšit na čerstvě mletou a praženou kávu složenou dle vašeho přání. Přijďte tedy posedět s brazilskou kávou, kterou pro vás dovážíme a pražíme dle potřeby.

Kavičku z hrníčku aneb něco historie

Kolébkou kávy je východní Afrika, respektive Etiopie a její provincie Kaffa. Je prokázáno, že již v dávných dobách domorodí obyvatelé z této oblasti znali výjimečné účinky kávových zrn a žvýkali je pro povzbuzení těla a duše. První historické prameny, které se zmiňují o kávě jako nápoji s výjimečnými účinky, jsou však datovány přibližně do roku 900 před Kristem a jsou spojeny s celou řadou mýtů a legend. Ta nejznámější a nejrozšířenější hovoří o habešském pastevci koz, který si povšiml, že se jeho zvířata stala čipernějšími, když požila plody z neznámého zeleného keře se zajímavě červenými plody. Jeho zvědavost ho poté přiměla k tomu, že i on sám tyto kávové bobule ochutnal a překvapivě na sobě začal rovněž pozorovat podobné povzbuzující účinky. Se svými zkušenostmi se svěřil opatovi z nedalekého kláštera, který však údajně únavu zahánějící účinky rostliny považoval za ďáblovo dílo a zrna vhodil do ohně. Neobyčejné aroma ho však přimělo přece jen z bobulí uvařit odvar. Ten pak mniši konzumovali jako speciální nápoj, který jim pomáhal překonávat únavu při dlouhých nočních meditacích. Jiná, rovněž velmi rozšířená legenda ze 13. století vypráví o knězi a lékaři z Jemenu, který byl vyhnán z Mekky. Na své pouti Arabským poloostrovem si uvařil odvar z kávy a byl překvapen jeho účinkem. Jako lékař využil stimulujících vlastností kávy a nápoj pak podával i nemocným. Káva se začala hojněji pěstovat a šířit po světě až na přelomu 15. a 16. století z dnešního Jemenu, tehdejší Arábie. Do té doby tajemství kávy Arabové úspěšně tajili, a to až do počátku 16. století, kdy vojenská výprava přivezla tureckou kávu z Egypta do Cařihradu (v roce 1517). Odtud se zvyk pití kávy postupně rozšířil i do ostatních evropských zemí. Zřejmě nejúspěšnějšími šiřiteli byli Holanďané, kteří zakládali kávové plantáže v Asii - na ostrově Cejlon, v Indii a na Jávě. Naopak Francouzi přivezli kávu přes Antlantik do Mexika, Brazílie a dále i do Austrálie. V oblastech Jižní Ameriky se pěstování kávy natolik ujalo a rozšířilo, že se tyto země staly světovými kávovými velmocemi. KÁVA, CAFE, KAFFEE, COFFEE, COFFEA, KAHVE, KAVA, KOFFIE, CAFFE...„ V prastarém jazyce Egypťanů slovo káva znamená rostlina nebo také půda bohů."

Plantáže

Odkud kávu dovážíme.Kávu pro vás dovážíme až z daleké Brazílie kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, vytřízena a vakuově zabalena. Poté je káva letecky přepravena do České republiky.Kávu pro vás dovážíme až z daleké Brazílie kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, vytřízena a vakuově zabalena. Poté je káva letecky přepravena do České republiky.Kávu pro vás dovážíme až z daleké Brazílie kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, vytřízena a vakuově zabalena. Poté je káva letecky přepravena do České republiky.Kávu pro vás dovážíme až z daleké Brazílie kde je káva pěstována plantážovým způsobem, nasušena, vytřízena a vakuově zabalena. Poté je káva letecky přepravena do České republiky.