Fantasy a sci-fi písma

Fantasy a sci-fi písma
  • vnitřek tardis
  • prsten moci
  • vnitřek tardis
  • prsten popsaný galifreištinou

Slovo úvodem

Vítejte na stránkách, které chci věnovat svému zájmu o různá písma. Hlavně z fantasy a sci-fi světů. Nedokážu přesně říct, kdy mě to začalo tolik bavit, ale už to bude pár let. Sice jsem za tu dobu moc nerozšířila svůj akční rádius, co se naučení se týče, ale stále objevuju a ukládám si nová písma (je zajímavé, že nejvíc jich je v dětských knížkách). Nebudu sem dávat všechna, dám sem jen ta, kterými jsem se naučila psát. Ano, pořád potřebuju nápovědu, ale po chvilce už mi to jde skoro samo. Nejradši mám asi Gallifreyštinu =)

Měla bych vás seznámit s tím, co tu můžete najít:

Časem bych chtěla přidat i písmo z Hvězdné brány, ale tomu jsem zatím neměla moc možnost se věnovat. I když bych to ráda rozšířila aspoň o Asgardštinu a Antičtinu. Když jsem přemýšlela, jaká všechna písma se v SG vyskytují, došla jsem k tomu, že právě tahle dvě písma jsou mi nejsympatičtější. Třeba taková Wreithština je dost ošklivá a vypadá spíš jako virus =D Ale jak říkám, snad časem.

A ještě jedno vysvětlení. Je mi jasné, že runy nejsou ani fantasy ani sci-fy písmo. Ale rozhodla jsem se je zařadit z toho důvodu, že v Tolkienových dílech hrají důležitou roli. A taky proto, že se mi docela líbí.

Taky jsem zvažovala, že sem připojím i azbuku. Už jen proto, že je tak vtipná. Nakonec jsem to neudělala, ale možná časem změním názor. Uvažovala jsem o jejím pojetí tak, že bych použila jenom písmo ve spojení s klasickým (tedy českým) pravopisem. Obnášelo by to vytvoření vlastního „h“, ale to by snad nemusel být takový problém.

To by mohlo na úvod myslím stačit. Doufám, že tu najdete informace, které hledáte, když jste sem zabloudili, a že se ještě někdy vrátíte =)