header.png, 201kB

Bandito tour Praha

Twenty One Pilots přijedou do České republiky představit nové album "Trench"

11/07/2018 - 21:20

trench.jpg, 192kB

Jedna z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších kapel současnosti, multižánrové duo Twenty One Pilots, se vrátí do České republiky. V rámci turné nazvaného "The Banditø Tøur" přijedou Tyler Joseph a Josh Dun představit očekávané album "Trench". Pro skupinu půjde již o třetí návštěvu našeho hlavního města.

Kromě ohlášené evropské tour vypustila dvojice z amerického Columbusu také dva nové songy "Jumpsuit" a "Nico And The Niners", které lákají na očekávaného nástupce megaúspěšné nahrávky "Blurryface" z roku 2015. Album bylo natolik populární, že se každý ze čtrnácti singlů desky stal zlatým, píseň "Stressed Out", která je největším hitem skupiny, se dokonce stala sedmkrát platinovou za víc než 2,5 milionu prodaných nosičů.

Cena vstupenek na koncert, který se uskuteční 16. února 2019 v O2 areně, se pohybuje mezi 1 090 a 1 590 Kč. Předprodej začíná v pátek 20. července v 10 hodin, a to prostřednictvím sítě Ticketportal.

(musicserver.cz)

RECENZE: Twenty One Pilots se nepodbízejí. Přesto jsou přitažliví

9/10/2018 - 15:05

tw.jpg, 27kB

V roce 2015 po nich začala prahnout řada mladých fanoušků v celém světě. Americká dvojice Twenty One Pilots vydala singl Stressed Out, kterým se dostala na nejvyšší příčku zaoceánské stylové hitparády, a albem Blurryface, čtvrtým ve své diskografii, příchod dobrých časů potvrdila. Nyní se pokouší udělat to znovu. Nová deska se jmenuje Trench.

"Již vydaným singlům z desky to ale nešlo tak hladce jako některým písním z předcházejícího počinu. Uspěly spíše v alternativních žebříčcích, což je dáno tím, že Twenty One Pilots definují svůj upřímný zvuk. A ten není vyloženě mainstreamový. Tyler Joseph a Josh Dun mají v hudbě jasnou představu, za kterou jdou a prohlubují ji.

Trench je album poutavé především pro svou různorodost. Morph je taneční písnička do klubů, The Hype má chytlavý popový refrén, Chlorine je více než pět minut dlouhá skladba, jež se ve své druhé části promění v až psychedelickou koláž, Cut My Lip je experiment směřující k reggae, Pet Cheetah je dynamická a postavená na zvukomalebnosti, Legend zdobí bezstarostnost i dávka radosti, a nechybí ani elektronické plochy a vliv hip-hopu, tedy žánry, které americkou kapelu inspirují.

Album Trench má příběh. Jde v něm o souboj dvou skupin lidí ve smyšleném městě. První tři zveřejněné videoklipy k písním z desky, které natočil Andrew Donot, se pak spojují do jednoho děje. Tato trilogie v sobě nese i odkazy na starší klipy a písně kapely.

Byť to není album přitažlivé na první poslech, má v sobě mnoho zajímavých hudebních nápadů stejně jako pasáží, jež stojí za to kvůli zvukové atmosféře, muzikantskému nápadu nebo promyšlené produkci registrovat jako osobité. Posluchač nikdy neví, co přijde, v jakém duchu se bude kolekce dále ubírat a jak vlastně dopadne jako celek. To je její obrovský klad.

Pozitivní také je, že dvojice neusnula na vavřínech a dál kráčí svou cestou, která rozhodně není podbízivá, a tím pádem ani jednoduchá."

(novinky.cz)

Twenty One Pilots vydávají zdarma živé nahrávky

22/12/2016 - 13:58

mutemath.jpg, 38kB

Twenty One Pilots se rozhodli svým fanouškům zpříjemnit letošní vánoční svátky. Zcela zdarma jim nabízejí živý záznam, který pořídili během společného soustředění se skupinou Mutemath.

Mutemath je tříčlenná alternativní kapela, která pochází z New Orleans. Kromě zvukového záznamu pořídili i dokument, který lze vidět zde. Součástí živého záznamu jsou i skladby "Tear In My Heart", "Lane Boy" či "Ride".

Twenty One Pilots se původně jmenovali Twenty One Inches a vznikli v roce 2009. Od té doby vydali čtyři studiová alba, prozatím poslední "Blurryface" si fanoušci mohou poslechnout i na Deezeru. Nahrávky lze bezplatně stáhnout zde.

(musicserver.cz)