Game of Thrones

Hlavní Herci

foto: Peter Dinklage

Peter Dinklage

Peter Hayden Dinklage (* 11. června 1969, Morristown, New Jersey, Spojené státy americké) je americký herec. Od svého průlomového snímku Přednosta se objevil ve filmech jako Vánoční skřítek (2003), Dokažte mi vinu (2006), Superpes (2007), Horší než smrt (2007) (a i v jeho remaku z roku 2010), Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008) a Doba ledová 4: Země v pohybu (2012). Od roku 2011 hraje Tyriona Lannistera v seriálu Hra o trůny, za což získal cenu Emmy i Zlatý glóbus pro nejlepšího herce ve vedlejší roli. Narodil se v Morristownu v New Jersey jako syn Diane a Johna Carla Dinklagových. Jeho matka byla učitelka hudební výchovy na základní škole a otec se živil jako pojišťovací agent. Dinklage se narodil s achondroplazií, díky čemuž má malý vzrůst (135 cm). Vyrostl v Mendham Township v New Jersey a je německého a irského původu. Jeho němečtí předkové byli příbuzní se šlechtickým rodem „von Dincklagových“. Dinklage v roce 1987 absolvoval na Delbarton School a v roce 1991 na Bennington College.

foto: Lena Headey

Lena Headey

Lena Headey (3. říjen 1973, Hamilton, Bermudy) je anglická herečka nejvíce známá svou rolí Sarah Connor v televizním seriálu Terminátor: Příběh Sáry Connorové nebo královnou Gorgo v 300: Bitva u Thermopyl či ve filmu The Red baron. Její nejnovější rolí je role královny Cersei Lannister v seriálu Hra o trůny (Game of thrones), který vysílá televizní stanice HBO. Její první rolí byla role ve filmu Vodní země z roku 1992, kterou dostala po zhlédnutí výstavy, kde upoutala pozornost castingového agenta. V této době ji bylo 17 let.

foto: Nikolaj Coster-Waldau

Nikolaj Coster-Waldau

Nikolaj Coster-Waldau (* 27. července 1970 Rudkøbing, Dánsko) je dánský herec. V roce 1993 absolvoval na Statens Teaterskole v Kodani a následující rok přišel jeho filmový debut v dánském snímku Nattevagten. Ztvárnil detektiva Johna Amsterdama v seriálu New Amsterdam a Franka Pika v televizním filmu Virtuality. Od dubna 2011 je znám i mezinárodnímu publiku, a to rolí Jaimeho Lannistera v seriálu HBO, Hra o trůny. Narodil se ve městě Rudkøbing v Dánsku do rodiny Fritzera Waldaua (muže německého původu, zemřel v roce 1998) a knihovnice Hanne Søborg Coster. Vyrostl v Tybjergu. Má dvě starší sesty, Rikke a Dorte a vychovávala ho hlavně jeho matka. Žije na severu Kodaně v Dánsku se svojí ženou, herečkou a bývalou modelkou Nukâkou Motzfeldt a dvěma dcerami, Safinou a Filippou. Jeho tchánem je Josef Motzfeldt, člen grónského parlamentu a vedoucí strany Inuit Community.

foto: Emilia Clarke

Emilia Clarke

Emilia Clarke (přechýleně Clarkeová; * 23. října 1986, Londýn, Anglie, Spojené království) je britská herečka. Její nejznámější rolí je Daenerys Targaryen v seriálu Hra o trůny. Narodila se v Londýně a vyrostla v Berkshire. Její otec je divadelní zvukový technik, její matka je podnikatelka. Má mladšího bratra. Její zájem o hraní začal, když jí byly tři roky a viděla muzikál Show Boat, na kterém v té době pracoval její otec. Navštěvovala školy St Edward's a Rye St Antony, poté začala studovat na Drama Centre London, kde absolvovala v roce 2009.

foto: Maisie Williams

Maisie Williams

Margaret Constance "Maisie" Williams (* 15. dubna 1997 Anglie) je britská herečka. Její nejznámější rolí je Arya Stark v seriálu Hra o trůny. Vyrůstala v Somersetu a navštěvovala střední školu Norton Hill School v Midsomer Norton. Od roku 2011 hraje Aryu Stark, divokou mladou dívku ze šlechtické rodiny, ve fantasy seriálu televize HBO, Hra o trůny. Jedná se o její první roli. Byla první dětskou herečkou v pořadu, která v roli zabila někoho jiného. Za svůj výkon v roli získala obdiv a ocenění od kritiků i od diváků. Williams dále sbírala chválu i ve druhé sérii seriálu a HBO ji navrhlo pro zvážení na cenu Emmy v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. V roce 2012 získala dvě ceny Portal Award, pro nejlepší televizní herečku ve vedlejší roli a pro nejlepší mladou herečku. Ve věku patnácti let se stala nejmladším držitelem ceny v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli. V březnu 2013 byla nominována na Young Artist Award v kategorii nejlepší mladá herečka ve vedlejší roli v televizním seriálu.

foto: Sophie Turner

Sophie Turner

Sophie Turnerová (* 21. února 1996, Northampton, Anglie, Spojené království) je britská herečka, nejznámější pro svou roli Sansy Stark v televizním seriálu Hra o trůny, která jí vynesla nominaci na cenu Young Artist Award v kategorii nejlepší mladá herečka ve vedlejší roli v televizním seriálu. Narodila se v Northamptonu, a když jí byly dva roky, přestěhovala se se svou rodinou do Warwicku. Zde do jedenácti let navštěvovala Warwick Prep School a poté přešla na King's High School. Sophie Turnerová se přátelí se Maisie Williamsovou, která v seriálu Hra o trůny hraje její sestru, Aryu Stark. Setkaly se během konkurzů a Maisie se dozvěděla, že roli získala, dva týdny poté, co se to dozvěděla Sophie. Když skončilo natáčení první série Hry o trůny, rodina Turnerova adoptovala psa Zunni, který v seriálu hrál zlovlka náležícího Sanse Stark. Dne 15. října 2017 oznámila na svém instagramovém profilu zasnoubení s o sedm let starším přítelem Joem Jonasem.

foto: Kit Harington

Kit Harington

Christopher „Kit“ Catesby Harington (* 26. prosince 1986 Londýn) je britský herec. Jeho nejznámější rolí je Jon Sníh v seriálu Hra o trůny, dále také ztvárnil Alberta v původním westendském uvedení hry Válečný kůň. Harington je z matčiny strany přímým potomkem Roberta Catesbyho, iniciátora Spiknutí střelného prachu v roce 1605. Postavu Catesbyho poté ztvárnil v roce 2017 v miniseriálu Střelný prach. Narodil se v Londýně v Anglii a žil zde až do svých jedenácti let. Je synem Deborah Jane Catesby a Davida Richarda Haringtona. Christopher je potomkem Karla II. Stuarta, po jeho babičce z otcovy strany Lavender Cecilia Denny. Jeho strýc byl Sir Nicholas John Harington a jeho pradědeček Sir Richard Harington. V letech 1992 až 1998 navštěvoval Southfield Primary School a Chantry High School v letech 1998 až 2003. Poté chodil na Worcester Sixth Form College, kde se specializoval na drama a divadelní studie, v letech 2003 až 2005. Absolvoval na Central School of Speech and Drama v roce 2008. V roce 2012 začal chodit s Rose Leslie, herečkou, která ve Hře o trůny ztvárnila postavu Ygritte. 27. září 2017 pár potvrdil zasnoubení. Dne 24. června 2018 se uskutečnila svatba s Rose Leslie.

Další(a vedlejší) herci:

 1. Sean Bean (v seriálu Eddard Stark)
 2. Iain Glen (v seriálu Jorah Mormont)
 3. John Bradley (v seriálu Samwell Tarly)
 4. Alfie Allen (v seriálu Theon Greyjoy)
 5. Aidan Gillen (v seriálu Petyr Baeliš)
 6. Conleth Hill (v seriálu Varys)
 7. Liam Cunningham (v seriálu Davos Mořský)
 8. Isaac Hempstead-Wright (v seriálu Brandon Stark)
 9. Jerome Flynn (v seriálu Bronn z Černovody)
 10. Nathalie Emmanuel (v seriálu Missandei)
 11. Jack Gleeson (v seriálu Joffrey Baratheon)
 12. Gwendoline Christie (v seriálu Brienne z Tarthu) a další..