Game of Thrones

Hlavní Postavy

foto: Tyriona Lannistera

Tyrion Lannister

Je zakrslý a ošklivý, odtud přezdívky Skřet, Trpaslík, Polomuž, Obr z Lannisterů. Jeho otec, který zasvětil celý svůj život službě rodině, ho stejně jako jeho sestra silně nenávidí, a celý jeho život se ho jen snaží ponížit. Obyčejný lid si o něm vypráví, že je prokletím rodiny, démon v lidské podobě apod. Jediný z jeho blízkých, kdo ho považuje za přítele je jeho bratr Jaime. Je vtipný, a nade vše miluje víno a ženy. Tyrion se však všemu dokáže dobře vyrovnat, je inteligentní, bez skrupulí a bez hlesu snáší posměšky od svých blízkých. Vzhledem k bohatství své rodiny, ke kterému má přístup, však umí být štědrý přítel a také velmi nebezpečný nepřítel.

foto: Cersei Lannister

Cersei Lannister

Cersei Lannister je nejstarším potomkem Tywina Lannistera a manželkou Roberta Baratheona. Narodila se v Casterlyově skále jako starší dvojče Jaimeho Lannistera a setra Tyriona Lannistera. Cersei je odhodlaná, ambiciozní, chladná a vypočítavá v tom smyslu, že je ochotná bleskově zradit důvěru kohokoli nebo udělat cokoli, jen aby ochránila sebe či svou rodinu. Je také arogantní a sebestředná, což se jí často nevyplací. Ačkoli se pokládá za mistrného stratéga, je velmi netrpělivá, nevidí dopředu a neumí odhadnout lidi, což z ní dělá mizernou manipulátorku, hlavně pokud jde o její nepřátele, kteří jí otevřeně nevěří.

foto: Jaime Lannister

Jaime Lannister

Z počátku se Jaime jeví jako arogantní, nemorální a nečestný, chováním připomínající svou sestru Cersei. Přesto je však jeho osobnost napříč příběhem přeměněna, nejvíce v průběhu jeho věznění a vystavení se dlouhotrvající společnosti Brienne z Tarthu a jejímu lpění na čest a morálku. Jelikož za svůj život napáchal několik morálně špatných a odsouzeníhodných činů, vybudoval si špatnou pověst a vše, co řekne, je vnímáno v tom nejhorším možném světle. Humorná narážka je ostatními brána jako výhružka jen proto, že vyjde z úst Králokata.

foto: Daenerys Targaryen

Daenerys Targaryen

V knižní předloze je Dany popisována jako třináctiletá dívka se stříbřitě světlými vlasy a fialovýma očima, typickými znaky jejího rodu. Je menšího vzrůstu a štíhlé postavy. Velmi často a při mnohých příležitostech o sobě tvrdí, že je „mladá a nezkušená dívka, neznalá ve věcech ...(podle situace)“. Skutečně je poněkud naivní, navzdory všemu pevně věří, že skutečně je právoplatnou dědičkou Železného trůnu, což je poněkud sporné (její předek Aegon Dobyvatel si království také dobyl a veškerý svůj nárok opíral o svoji sílu).

foto: Arya Stark

Arya Stark

Je velmi těžké, ne-li nemožné, specifikovat Aryin charakter, který se v průběhu děje stále vyvíjí. Působí jako přesný protiklad své charismatické sestry Sansy. Nikdy nevynikala v typicky ženských aktivitách, dávala přednost jízdě na koni, boji a lovu. Jak jednou kousavě poznamenala její vychovatelka, septa Mordane - Arya má ruce kováře, hrubé a neobratné pro něžné dívčí práce. Arya nikdy úplně nepřijala svůj úděl ve společnosti, kde vládne muž. Svou budoucnost v podobě politického sňatku rázně odmítala.

foto: Sansa Stark

Sansa Stark

Sansa je nejstarší dcerou lorda Eddarda Starka a lady Catelyn Tully. Vedle svých tří bratrů je zejména přesným opakem své mladší sestry. Zatímco Arya touží po dobrodružném životě, ve kterém by role manželky nějakého zámožného lorda nepřicházela v úvahu, Sansa byla vychována k hodnotám přesně opačným. K životu urozené lady. Pyšnit se může neobyčejnou krásou, kterou zdědila po své matce, zájmem o hudbu, poezii a zpěv a především vytříbeným chováním, jak se ostatně na každou urozenou dívku sluší a patří.

foto: John Snow

John Snow

O Jonovi se říká, že ze všech Eddardových dětí má nejvýraznější rysy Starků. Je hubený, má tmavě hnědé vlasy a šedé oči. Pohybuje se ladně ale velice rychle. Tyrion Lannister poznamenal, že Jon má typickou tvář Starků – protáhlou, vážnou a kontrolovanou, ironií je, že ale nemá jejich jméno. Pro sebe si také pomyslel, že ať je Jonovou matkou kterákoliv žena, moc ze sebe mu nepředala. Ze všech polosourozenců mu je prý nejpodobnější Arya. Jon byl vychován jako Stark a seveřan a v mnoha ohledech si vzal za své jejich přísahy a závazky, které se snažil dodržovat pokaždé, když stál před těžkým rozhodnutím. Obdivoval svého otce, ale byl raněn tím, že nechtěl mluvit o jeho matce. Je velice vnímavý a pozorný a vyznačuje se statečností, vynalézavostí a rychlým rozhodováním.

Další(a vedlejší) postavy:

 1. Eddard Stark
 2. Jorah Mormont
 3. Samwell Tarly
 4. Theon Greyjoy
 5. Petyr Baeliš
 6. Varys
 7. Davos Mořský
 8. Brandon Stark
 9. Bronn z Černovody
 10. Missandei
 11. Joffrey Baratheon
 12. Brienne z Tarthu a další..