O seriálu

The Walking Dead

plakát první sezóny

The Walking Dead (v češtině Živí mrtví) je americký hororový dramatický televizní seriál odehrávající se v post-apokalyptickém světě. Seriál vznikl podle stejnojmenné komiksové série.

Andrew Lincoln hraje Ricka Grimese, policistu, který je střelen během výkonu služby a probouzí se z kómatu do světa zamořeného zombie (v seriálu nazýváni různými jmény, nejčastěji však "chodci"). Vyráží hledat svou rodinu a po cestě naráží na další přeživší. Název seriálu se v anglickém originále vztahuje k přeživším a ne samotným "chodcům".

Seriál kvůli extrémně násilnému a krvavému příběhu zpočátku oslovené televizní stanice odmítli vysílat. Nakonec se v březnu 2010 seriálu ujala stanice AMC, která oznámila objednání natočení 6 epizod. Natáčení začalo 15. května 2010. Seriál měl premiéru 31. října 2010.

Po úspěchu první řady AMC objednala řadu druhou s počtem 13 dílů. Druhá řada seriálu měla premiéru 16. října 2011 a byla brzo následovaná dalšími řadami se stálým počtem 16 dílů. V současné době vychází 6. řada seriálu. V České republice měl seriál premiéru 25. srpna 2012 na stanici Prima Cool pod názvem Živí mrtví.