Hearthstone

Nejlepší sběratelská karetní hra současnosti

Ve skutečném světě vládne sběratelským karetním hrám Magic: The Gathering. Virtuální aktuálně ovládl zpočátku nenápadný, ale ve výsledku velmi návykový Hearthstone, jenž čerpá z fantasy univerza Warcraft. Hra je přitom k dispozici zdarma.

Hearthstone staví na osvědčených základech: duelu dvou hráčů, kteří vykládají na hrací desku monstra, sesílají kouzla a všemi dostupnými prostředky se snaží zničit protihráčova hrdinu. Zápas probíhá na tahy ve stylu "každý chvilku tahá pilku".

boardboard

Herní balíček čítá 30 karet, ty se přitom dělí podle vzácnosti. Ty nejsilnější karty lze mít v balíčku pouze jednou, zbytek pak po dvou kusech. K dispozici je devět ikonických hrdinů ze světa Warcraft, přičemž každý zastupuje jedno povolání.

Duel začíná losem, který určí, kdo začíná, přičemž nalízané karty si lze jednou vyměnit. Protože se hraje na jedno vítězství, vyvážili autoři výhodu začínajícího hráče elegantně tím, že protihráč obdrží bonusovou kartu, která na kolo přidá krystal many. Na vysvětlenou: každá karta má určitou cenu a její zahrání stojí manu. Mana hráčům přibývá každé kolo, než dosáhne stropu deseti krystalů. Mnohé balíčky jsou paradoxně lepší, pokud nezačínají.

Na výběr je "casual" hraní, v němž můžete narazit na kohokoliv. Mnohem lepší tak je hraní, kdy vaše úspěchy a prohry odrážejí hodnost. Hra vám podle ní přiřazuje vyrovnané soupeře. Každý den jsou přitom k dispozici různé úkoly, například tři výhry za dané povolání, nebo vyložení určitého množství jednotek. Za jejich splnění získáváte zlaťáky. Ty se hodí pro vstup do arény a ke koupi boosterů, tedy balíčku pěti náhodných karet, z nichž vždy alespoň jedna je cenná.

Novinky
01-31BŘEZEN
Sezóna č. 12

Tento měsíc se hraje o následující rub karet. Jako každou sezónu stačí dosáhnout alespoň na level 20 v Ranked módu.

Ragnaros rub
Odkazy