Ostrov Mallorca - pláže

Tři nejhezčí pláže na Mallorce

Camp de Mar

Písečná pláž Camp de Mar se nachází v menším letovisku stejného názvu, na jihozápadním pobřeží ostrova Mallorca. Navštěvují ji zejména hosté ubytovaní v hotelech tohoto klidnějšího rezortu. Pláž s jemným bílým pískem je dobře chráněna a je bezpečná i pro děti. Čistota pláže a moře byla dokonce oceněna "modrou vlajkou". Velmi atraktivní je restaurace na malém ostrůvku L’Illeta, který leží v moři v blízkosti pláže a vede k němu dřevěná lávka. V letovisku Camp de Mar je i několik dalších restaurací, které jsou proslulé přípravou čerstvých ryb a plodů moře. A po dobrém jídle se můžete projít po hezké pobřežní promenádě.

Platja de Formentor

Platja de Formentor, známá i pod názvem Cala Pi de la Posada, se nachází na severním pobřeží ostrova Mallorca a je to nejhojněji navštěvovaná pláž nejen na poloostrově Formentor, ale snad i na celé Mallorce. Romantická pláž v překrásné panenské přírodě byla oceněna modrou vlajkou za čistotu pláže a vody. Pláž je velmi dobře dostupná pěšky, autem i po moři. Směřují sem výletní autobusy a lodě z celého ostrova. Jedna z nejkrásnějších písečných pláží má jedinou nevýhodu - v sezónu bývá často přeplněná.

Cala Murada (Calas de Mallorca)

Cala Murada leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Mallorca, na okraji rušného turistického letoviska Calas de Mallorca. Samotná pláž se nachází v centru menšího a poklidného rezortu Cala Murada, který tvoří především domy určené k rezidenčnímu bydlení. Krásnou písečnou pláž proto nejvíce navštěvují právě místní obyvatelé. Pravou část pláže chrání vyšší skalnatý výběžek s několika domy na jeho vrcholu. Vede na něj chodníček, z něhož je hezký výhled na moře, pláž i letovisko, zejména pak na zdejší raritu - domky s barevnými okenicemi a zajímavý skalní dům. Cala Murada má ještě jednu zvláštnost, na zdejší pláž ústí bystřina Torrent des Fangar, která za pláží vytváří sladkovodní jezírko.