FitStudioHD AerobicTeamButterfly Momentka ve skoku Kozák

Vše o aerobiku

Mistry s mistry, Olomouc 2016

Vítejte na mém webu!

Jmenuji se Barbora Martínková a je mi 21 let. Aerobik dělám už od mých 5 let.

V mých 9 letech jsem s mým osmičlenným týmem začala jezdit na závody ve step aerobiku. V tomto druhu aerobiku jsem závodila ještě další dva roky. Díky mým zdravotním problémům jsem s aerobikem skončila.

Bylo mi to hrozně líto, a proto jsem se k aerobiku po 6 letech vrátila. Ovšem ne k step aerobiku, ale k sportovnímu aerobiku.

Bylo pro mě dost náročné vrátit se zpátky do takové kondice, jakou jsem měla jako dítě. Přece jenom, když už vám je 18 let, jde všechno hůř. Svaly jsem měla zkrácené, nedýchala jsem tak, jak se mělo, fyzička byla děsivá.

Díky tomu, že jsem se aerobiku věnovala od 5 do 12 let, což je 7 let, trvalo mi přibližně půl roku a byla jsem zpátky. Ovšem se sílou to bylo těžší.

Dnes už mohu říct,že jsem ve sportovním aerobiku mírně pokročilá. Věuji se mu už třetím rokem a stále objevuji nové věci, které se svým tělem dokáži.

Příští rok bych se chtěla zúčastnit nejvyšší aerobikové soutěže FISAF v kategorii sportovní aerobik - dvojice. S mojí kolegyní uděláme vše pro to, aby nám to vyšlo.

Aerobik miluji. Není to pouze koníček, je to moje srdeční záležitost. Ten pocit, když celý půl rok dřete na tréninkách, potom nastoupíte na plochu, ukážete porotě, na čem jste tak dlouho dřeli, a ona vás ještě dobře ohodnotí, je nezapomenutelný.

Od září 2017 jsem se začala věnovat i lektorství. Baví mě pracovat s holčičkami různých věkových kategorií. Zatím jsem pouze jako pomocnice mojí trenérky, ale doufám, že ze mě bude jednou samostatná výborná trenérka.