Vítejte na stránce k projektu TNPW1

Květen, 2016Publikováno od Mencl Ondřej

 

Toto je Projekt TNPW1 , který byl vytvořen za účelem splnění zápočtu předmětu TNPW 1. Projekt byl vyvořen jako ze vzoru mojí oblíbené stránky Pan Vtipný, který byl bohužel po několika letech zrušen.

Tato stránka tak může být použita jako vzor pro budoucí pokračování již známého webu.

Události z dneška

20. 05. 2016Publikováno od Mencl Ondřej

 

Známý hacker Marcel Lazar, který si říká Guccifer, si odsedí nejméně dva roky ve vězení poté, co se přiznal k nabourání do počítače rodiny bývalých amerických prezidentů Bushových, ale i dalších osob. Čtyřiačtyřicetiletý rumunský občan přiznal svou vinu ve středu ráno místního času u federálního soudu v Alexandrii, napsala agentura AP.


Lazar se nechvalně proslavil zejména, když se dostal do emailových účtů členů prezidentské rodiny a zveřejnil jejich soukromé fotografie a kresby spojené s Georgem Bushem starším i jeho synem Georgem. Rumunský hacker rovněž tvrdí, že se dostal i do soukromého mailu bývalé ministryně zahraničí a nynější demokratické kandidátky na prezidentku Hillary Clintonové. Guccifer v minulosti zveřejnil například i detaily z milostné korespondence, kterou spolu vedli bývalý americký ministr zahraničí Colin Powell a rumunská politička a nynější komisařka Evropské unie Corina Cretsuová. Dvojice se seznámila v době, kdy byl Powell šéfem americké diplomacie, a po léta udržovala poměrně intenzivní korespondenční vztah. Powell, který je 50 let ženatý, ale popřel, že by s Rumunkou měl poměr.