logo VM
1 / 3
koupaliste
Caption Text
2 / 3
carodejnice
Caption Two
3 / 3
vzpominka
Caption Three

krajina

Ukliďme Velké Meziříčí 2018

Akce Ukliďme Velké Meziříčí 2018, je součástí již 10. ročníku Čisté Vysočiny, kterou vyhlašuje Krajský úřad Kraje Vysočina v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina. Jedná se o úklid veřejných prostranství a přírody na Vysočině. Úředníci Městského úřadu Velké Meziříčí se ve čtvrtek 12.4. odpoledne do této akce také aktivně zapojili. Při krásném, slunečném (trochu větrném) počasí jsme jako již tradičně uklidili od odpadků veřejné prostranství na Paloukách, podél řeky a protipovodňové zdi ke koupališti a zpět po druhém břehu Balinky přes spodní část ulice Družstevní a zkratku pod MŠ Nad Plovárnou směrem k pivovaru. Při úklidu jsme nacházeli hlavně různé igelitové sáčky, papíry, kelímky, plastové lahve, sklo a skleněné lahve, krabičky od cigaret, obaly od sušenek, čokoládových tyčinek a jiných dobrot. Celkem jsme nasbírali 10 pytlů těchto odpadků.

krajina

MAS MOST VYSOČINY OZNAMUJE KONÁNÍ SEMINÁŘŮ

Místní akční skupina MOST Vysočiny zve zájemce z řad žadatelů v Operačním programu Zaměstnanost a Programu rozvoje venkova na semináře konané k vyhlášeným výzvám. Semináře se budou konat v kanceláři MAS v prvním patře Jupiter clubu ve dnech 18. dubna ve 12:30 pro Podporu zaměstnanosti, 19. dubna pro Prorodinná opatření ve 13:30 a 23. dubna ve 14 hodin pro výzvu v PRV. Podání Žádosti o dotaci je možno po telefonické dohodě rovněž konzultovat osobně v kanceláři MAS MOST Vysočiny. Na seminář je třeba se přihlásit tel. čísle 566 782 012 nebo e-mailu info@masmost.cz. Podrobné informace jsou k nalezení na webu MAS. Na programu seminářů bude seznámení s výzvou, způsob podání žádosti o dotaci, způsob hodnocení a výběru projektů, průběh administrace a diskuze.

krajina

PĚVECKÝ SBOR GYMNÁZIA MÁ ZLATO ZE SOUTĚŽE

Pěvecký sbor Gymnázia Velké Meziříčí si z Bystřice nad Pernštejnem přivezl zlato. Dne 28. března 2018 se pěvecký sbor naší školy zúčastnil krajského kola Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů Opava cantat a za svůj výkon byl odbornou porotou zařazen do zlatého pásma s doporučením postupu do celostátního kola. Porota mimo jiné ocenila kvalitu zvuku sboru a jeho muzikální projev. Markéta Rosová Prudíková

krajina

V PŘESPOLNÍM BĚHU ATLETI VYBOJOVALI ZLATO A STŘÍBRO

Přespolní běh O pohár století: V sobotu 14. 4. proběhl již 49. ročník tohoto přespolního běhu v Zámeckém parku v Pacově. Do Pacova jsme se tentokrát vydali s menší skupinkou atletů primárně se st. a ml. žactvem, kterým se započítávají body do běžeckého poháru. Petr Vokoun potvrdil svoji nepřekonatelnost na Vysočině a potřetí suverénně vyhrál v kategorii st. žactva. Velmi dobře se vedlo i Elišce Malouškové, která získala stříbrnou medaili. V kategorii ml. žactva doběhl Dominik Manďák pátý, a to mu přineslo také body do celkového hodnocení poháru. Po sériích nesoutěžních běhů pro nejmenší se tentokrát běžel soutěžní běh na 100 m v kategorii ročníky 2011 a mladší, kde si Jaroslav Caha doběhl pro druhé místo.