FC BARCELONA

FC Barcelona

Vedení klubu

Prezident: Josep Maria Bartomeu

Josep Bartomeu

Před tím, než se stal prezidentem, zastával Bartomeu v FC Barcelona několik pozic na vysoké úrovni. V letech 2003 až 2005 vedl házenou a basketbal. Poté, po volbách v roce 2010, se vrátil do klubu jako viceprezident pro sport, pozici, kterou zastával až do roku 2014.

Institucionálně prezident Bartomeu prosazoval ambiciózní strategický plán na období od roku 2015 do roku 2021 s cílem učinit Barcelonu nejobdivovanější, nejoblíbenější a globální sportovní instituci plán, který zahrnuje roční příjmový cíl ve výši 1 miliardy EUR. Mezi nejdůležitější prvky strategického plánu patří projekt Barcelonského inovačního centra, který je již v plném proudu a jehož cílem je vytvořit klub globálním centrem pro znalosti a sportovní inovace a projekt Masia 360, jehož cílem je poskytnout vzdělání všem Kluboví sportovci.Dalším projektem, který uskutečnil, je výstavba projektu Espai Barça, tedy obnova Camp Nou.

V souladu s cílem klubu rozšiřovat globálně, což je cíl, který je obsažen v strategickém plánu, zahájil FC Barcelona kancelář v New Yorku dne 6. září 2016. Tento krok posílil úsilí o globalizaci společnosti Barça a je základním obchodním spojením pro zajištění nových příjmy. S přidáním kanceláře v New Yorku k tomu, který klub otevřel v Hongkongu v říjnu 2013, podpořila FC Barcelona svou globální přítomnost 24 hodin denně. Všechna tato úsilí umožnila klubu vydělat 679 milionů EUR v sezóně 2015/16, což je nejvyšší hodnota v jeho historii.

Víceprezident: Jordi Mestre

Jordi Mestre

Jordi Mestre je ženatý se čtyřmi dětmi. Vystudoval manažerské řízení na IESE Business School a je držitelem titulu Masters in Management z EADA. Je prezidentem skupiny SELENTA HOSPITALITY GROUP, která vlastní i další hotelová zařízení, jako jsou Hotel Princesa Sofia, Expo Valencia, Mare Nostrum Resort a Hotel Don Carlos. Je rovněž viceprezidentem stálého výboru Asociace hotelů v Barceloně a členem výkonného výboru cestovního ruchu v Barceloně.

V klubu byl ředitelem mládežnického fotbalu a Barça B, stejně jako ženskými fotbalovými družstvy od léta 2010 do ledna 2014, kdy byl jmenován viceprezidentem odpovědným za oblast sportu, postoj, který udržoval po volbách ze dne 18. července 2015.


Víceprezident v oblasti přestupů: Éric Abidal

Éric Abidal

Éric Abidal je bývalý francouzský levý obránce.Svou kariéru zahájil ve špičkovém francouzském klubu Paris Saint-Germain FC. Pak přešel do AS Monaco, do Lille OSC a poté do Olympique Lyonnais. V letním přestupním termínu 2007–2008 ho do svého dresu získala španělská FC Barcelona za 15 milionů eur.V roce 2011 musel podstoupit nutnou operaci. Doktoři mu museli odoperovat nádor na játrech. Operace se zdařila a Abidal už po půl roce mohl nastoupit do finále Ligy mistrů, kde mu symbolicky kapitán Carles Puyol předal pásku, aby Abidal byl prvním, kdo zvedl pohár nad hlavu Tam zůstal až do roku 2014, kde mu klub oznámil že mu neprodlouží smlouvu a o rok později ve věku 35 let ukončil profesionální kariéru. Ve své klubové kariéřě získal mnoho titulů. Pozadu nezůstal ani v té reprezentační, když v roce 2006 skončila Francie na Mistroství Světa druhá. V roce 2018 se stal sportovním ředitelem FC Barcelona.