Semestrální práce

Postavy

Homer

Homer

Homerovi je 36 let a váží 150 kilogramů. Je to typický Američan a má svoje "mouchy". Přehání to s alkoholem a denně se přejídá. První věcí, která vás na něm zaujme, je jeho tlustá postava a žlutá kůže. Je středně velké postavy. Jeho obličej zdobí modré oči a nízké čelo. Má malý rozpláclý nos, šedé rty a příjemný hlas. Jeho laskavý pohled je milý a upřímný, denně nosí modré kalhoty a bílou košili.

Marge

Marge

Je milující a trpělivou manželkou Homera Simpsona a starostlivou matkou Barta Simpsona, Lízy Simpsonové a Maggie Simpsonové. Její otec byl steward (viz 6. série 11. díl). Její nejvýraznější rys je její půlmetrový modrý drdol na hlavě; v mládí měla však vlasy dlouhé a rozpuštěné. Její matka je má také podobné. A je velmi pyšná, že nikdy nepotkala nikoho s vyššími vlasy. Má hnědé oči jako oříšek. Zelené šaty a červené korále kolem krku. V českém vysílání ji dabuje Jiří Lábus.

Liza

Líza

Lisa Simpsonová je jedna z hlavních postav animovaného seriálu Simpsonovi. Její celé jméno zní Lisa Marie Simpsonová. V seriálu její hlas namluvila Helena Štáchová (anglicky v původním znění Yeardley Smith). Ve škole ji pro její inteligenci a samé jedničky vnímají jako šprtku, čímž dochází k jejímu postupnému vyčleňování ze společnosti. Miluje poníky a společně s bratrem Bartem se rádi koukají na animovaný seriál Itchy & Scratchy Show. Vždy je to ta vzornačka, která má samé jedničky, kdežto Bart samé pětky. Hodně se s bratrem provokují. Jedno ale mají společné, milují Šášu Krustyho.

Bart

Bart

Bartoloměj JoJo „Bart“ Simpson je jedna z hlavních postav animovaného seriálu Simpsonovi. Je jediným synem Homera a Marge Simpsonových. Je mu 10 let (narozeniny má 23. února). Mezi jeho zájmy patří skateboarding, vandalství, animovaný pořad Itchy & Scratchy a komiksy (Radioaktivní muž). Jeho úhlavní nepřátelé jsou Levák Bob, kterého už Bart několikrát poslal za mříže, a ředitel základní školy Seymour Skinner. Jeho idol je Šáša Krusty. V seriálu se také objevuje jako výtržník s pseudonymem El Barto. Jeho jméno je přesmyčkou anglického výrazu Brat (spratek). Jeho nejlepším přítelem je Milhouse Van Houten. Na výlety a exkurze nosí červenou kšiltovku. Velice rád používá telefon k naštvání a znemožnění Vočka Szyslaka průpovídkami jako: – „Je tam chlapík jménem W. C. Hajzl?“ – „Je tam Herma Frodit(ová)“ – „Je tam pan Vilí Zanej?“. – „Je tam Al, příjmení Koholik?“ Jednou opět zavolal se slovy: – „Je tam Olí Znusinudle?“. Tentokrát však zvedl telefon Homer, který Vočka zastupoval a vtip nepochopil.