SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ LHOTA ZA ČERVENÝM KOSTELCEM

automobily SDH

Okresní kolo dorostu

V sobotu 31. 5. 2014 čekalo okresní kolo pro dorost. I letos se okresní kolo uskutečnilo v Náchodě na Hamrech. Měli jsme štěstí, že letos nám bylo naděleno krásné počasí oproti minulému roku. Družstvo dorostenců ve složení: Jenda, Jindra, Jakub a Víťa Řezníčkovi, Pavel Petera, René Burdych, Jan Matouš a Jakub Staffa se umístili na 1. místě a tím si zajistili postup do krajského kola. Jednotlivkyně Zdeňka Peterová se umístila také na 1. místě (celkově i ve své kategorii starší dorostenky) a postupuje také do krajského kola. Krajské kolo se letos bude konat na stadionu ve Dvoře Králové nad Labem.
A máme tu sezónu postupových soutěžích – okresní kolo – krajské kolo? – mistrovství ČR?. V letošním roce se poprvé okresní kolo pro dorost a požární sport přesunul na atletický stadion do Jaroměře, kde jsou lepší podmínky pro závodníky. Okresní kolo se konalo 6. června 2015. Za náš sbor se vydali 3 závodníci a to jmenovitě Jakub Řezníček, Nikola Holeksová a Zdeňka Peterová. Byl to opravdu náročný závod, jelikož panovalo příšerné vedro už i v ranních hodinách. Nevzdali jsme se a pořádně jsme zabojovali. Jakub v kategorii střední dorostenec se umístil na 1. místě, Nikča v kategorii střední dorostenka 1. místo a Zdenča v kategorii starší dorostenka obhájila také 1. místo. Je to tak!! Všichni tři postupují na krajské kolo, které se letos bude konat v Týništi nad Orlicí a to 20. června. Soutěž se nám velice vydařila a s úsměvem a třemi JEDNIČKAMI jsme odjížděli si odpočinout do svých domovů.

Krajské kolo dorostu

Dne 15. června 2014 se uskutečnilo krajské kolo dorostu. Krajské kolo se konalo na sportovním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem. Družstvo dorostenců, které postoupilo z okresního kola, bylo ve složení: Pavel Petera, René Burdych, Honza Matouš, Jakub Staffa, Jenda, Víťa, Jindra a Kuba Řezníčkovi. V celkovém součtu se dorostenci umístili na 4. místě. Jednotlivkyně Zdeňka Peterová, která také postoupila z okresního kola, se této soutěže zúčastnila. Čekaly ji 2 disciplíny (stovky – 1. místo a dvojboj – 2. místo) + testy. V celkovém součtu se umístila na 1. místě a postupuje na mistrovství České republiky do Brna.
Další postupová soutěž, kde se rozhodne, kdo z nás všech soutěžících postoupí na mistrovství České republiky je tu. Krajské kolo se uskutečnilo na stadionu v Týništi nad Orlicí. Počasí zde bylo úplně opačné než na okresním kole. Byla zima a skoro celá soutěž propršela, tím pádem jsme měli zhoršené podmínky pro běhání a občas fakt nebezpečné, přeci jenom mokrý tartan se opravdu klouže. Bohužel pár některých závodníků musela odvést záchranná služba. Opravdu to není žádná sláva běhat po mokrých překážkách. Ale my Lhoťáci jsme se s tím poprali a opravdu jsme našimi výkony sbor nezklamali – myslíme si :-D. Nikča Holeksová v kategorii střední dorostenka – 2. místo, Jakub Řezníček – kategorie střední dorostenec – 4. místo a Zdeňka Peterová – 1. místo v kategorii starší dorostenky a tím postup na mistrovství České republiky, které se letos bude konat o prázdninách v Praze!!

Mistrovství České republiky

Ve dnech 5. a 6. 7. 2014 se uskutečnilo v Brně mistrovství České republiky. Zdeňka Peterová, která se na krajském kole umístila na 1. místě a tím se kvalifikovala na mistrovství České republiky, vydala spolu s vedoucím mládeže Petrem Řezníčkem a fanoušky (s mamkou a Eliškou Klikarovou) do Brna. Vyjížděli jsme z Červeného Kostelce v brzkých ranních hodinách už v 5 hodin. Čekala nás dlouhá cesta do Brna, kde jsme museli být včas kvůli prezentaci. Kolem 9 hodiny jsme dorazili po menších komplikacích na stadion VUT do Brna. Stadion se nachází v odlehlé části Brna a měli jsme potíže ho najít, ale nebyli jsme sami. Po cestě se k nám připojilo osobní auto s dalšími závodníky, kteří také hledali stadion. Po pár zajížďkách jsme konečně stadion našli!!! Po příjezdu jsme si šli nechat zkontrolovat materiál, jelikož prezentace pro naši kategorii se konala až za hodinu. Přejímkou materiálu jsme v pořádku prošli a už nám zbývalo se jen odprezentovat. Po prezentaci jsme měli čas si dojít na oběd a poté následoval slavnostní nástup. Po nástupu byly tréninky pro dorostenky. Hned při tréninkových skocích si Zdeňka bohužel natáhla sval při špatném doskočení. V sobotu se odpoledne běhaly stovky. Zdenča se ve stovkách umístila na 8. místě. K večeru se psaly testy. Naštěstí bez chyby a tak jsme se v klidu mohli odjet ubytovat. Druhý den brzo ráno následovaly tréninky na dvojboj, poslední disciplína, která Zdenču čekala. Bohužel se sval zhoršil a bylo obtížné běhat na 100 %. Na dvojboji si vybojovala 12. místo. Celkový součet umístění nakonec ukázal 9. místo!!!

Záznamy z přímého přenosu

Ve dnech 11. - 12. 7. 2015 se konalo Mistrovství České republiky v požárním sportu (dorost) Praha. Zde náš sbor reprezentovaly 2 dorostenky - Nikola Holeksová (střední kategorie) a Zdeňka Peterová (starší kategorie). Nikča postoupila z 2. místa z krajského kola, jelikož závodnice, která vyhrála se v rámci tréninků poranila a nemohla se účastnit. Byla to pro nás úžasná zpráva, že 2 naše dorostenky budou náš sbor reprezentovat na nejvyšší soutěži v rámci České republiky. V ranních hodinách kolem 5:00 jsme se i s fanklubem vydali na dlouhou cestu do Prahy. Po příjezdu jsme si nechali na přejímce materiálu zkontrolovat, zda máme materiál podle směrnic. Následoval oběd a prezentace závodnic. Bylo velmi horké počasí po celé dva dny, což na běhání není zrovna nejlepší. Když už všechny povinnosti byly splněny, následovalo zahájení mistrovství slavnostním nástupem. Po krajích jsme pochodovali po celém stadionu. Aby se to vše stihlo, tak po zahájení se hned rozběhly tréninky a první soutěžní pokusy. V sobotu se běhaly stovky a psaly testy požární ochrany. Bohužel Zdeňky první soutěžní pokus nedopadl dobře a v cílové rovince spadla. Na druhý pokus sebrala sílu, ale druhý den se už bohužel z důvodu zranění nemohla soutěžních pokusů účastnit. Druhý soutěžní den tedy čekal už jen Nikču. Pro jednotlivce už zbýval jen dvojboj. V celkovém hodnocení se Nikča umístila na 14. místě a Zdeňka na 11. místě.