banner.jpg

Právě teď

Služba nabízí mnoho skvělých slev..., uvedu například...

Steam je platforma společnosti Valve Corporation určená k digitální distribuci her a softwaru a zajištění multiplayerového a komunikačního zázemí pro hráče. Lze zde zakoupit a stáhnout mnoho her a softwaru pokrývajících celé spektrum žánrů.

Logo Steamu


  1. Zakoupení hry je velice jednoduché:
  2. Vyplnit objednávku a uhradit příslušnou částku platbou pomocí karty, či pomocí účtu služby Paypal.
  3. Po zaplacení vám přibyde hra ve vaší knihovně, která obsahuje jedinečný CD klíč poskytovaný společností Valve, ten vám umožní stáhnout a používat hru přes aplikaci Steam.
  4. Od této chvíle ji můžete libovolně používat stejně, jako kdyby jste si ji koupili v kamenném obchodě na CD nebo DVD.
  5. Steam klíč plně nahrazuje autorizační "CD klíč" z obalu krabicové hry, který se dnes kvůli aktualizacím hry musí také zadávat do aplikace Steam.


Své produkty zde nabízí nejen Valve, ale také sto dalších vydavatelů, namátkou Strategy First, PopCap Games, THQ, 2K Games, Activision, Capcom, Codemasters, Eidos Interactive, Firaxis Games, id Software, Ritual Entertainment, Rockstar Games, Sega, Take-Two Interactive, LucasArts, Epic Games a Ubisoft. K poslednímu dni roku 2009 čítal seznam her přes 1000 položek a bylo zaregistrováno přes 25 milionů aktivních účtů. V dnešních dnech je toto číslo mnohonásobně vyšší.


Veškeré platby se provádí přes klienta. Využívá se k tomu šifrované připojení. Pro každou platbu musí uživatelé zadat údaje zvlášť, Steam jejich informace neukládá. Platit lze pěti způsoby. Pomocí platebních karet MasterCard a Visa Electron, nebo přes internetové služby PayPal a ClickAndBuy, nedávno přibyla i funkce PaySafeCard. V Evropě vyjma Velké Británie se zobrazují ceny v měně EUR.


Aplikace je bezplatná, pouze hry se musí kupovat. Některé jsou i Free to Play (volně ke hraní). To se ale vyplatí, kvůli velice výhodným slevám, ze kterých jsem zde udělal přehled, které platí (Bez záruky).


Copyrigth © 2013 Martin Petráš