Michael

Základní info

Národnost: Americká

Datum narození: 1965/1968

Datum smrti: 2013 (ve věku 45/48, hráčova volba)

Rodina:

Amanda De Santa (manželka)

Jimmy De Santa (syn)

Tracey De Santa (dcera)

Bydliště:

Portola Drive, Rockford Hills, Los Santos

Popis

Michaelův příběh se soustřeďuje na to, jak se jeho zdánlivě idylický a halcyonský životní styl zastavuje, protože jeho démoni v minulosti a morálně kompromisní chyby se vrátili, aby ho pronásledovali. Mezitím jeho krize středního věku ho přitahuje na konečné místo.

Jako mladý dospělý začal porušovat zákon. Podle jeho vyprávění byl už ve vězení dvakrát. Svou první loupež spáchal na okraji města Carcer City v roce 1988, kde se mu podařilo ukrást 10.000 dolarů z malého podniku. Během vězení se Michael naučil mnoho dovedností, včetně toho, jak používat tetovací zbraň vytetováním svého jména na hýždě svého spolubydlícího. Přes jeho selhání a nedostatky, Michael zdokonalil své zločinecké dovednosti až do okamžiku, kdy se stal mimořádným střelcem a mimo jiné i účinným vůdcem. Během této doby se spojil s Lestem Crestem , vynikajícím plánovatelem, který později pomohl Michaelovi při plánování loupeží.

Michael se seznámil s jeho budoucí manželkou Amandou, když pracovala jako striptérka ve striptýzovém klubu. Po vzájemném flirtování pak začal pár romantický vztah. S využitím peněz získaných z loupeží Michael dokonce dokázal koupit Amandě nějaké prsní implantáty, které jí pomohly v její brandži striptérky. Po několika měsících randění Amanda otěhotněla a porodila Jimmiho a Tracey zatímco žila v přívěsu na Středozápadě. O pár měsíců později se oženili. Michael si začal uvědomovat, že má toho mnohem víc ztratit, kdyby byl někdy zabit nebo uvězněn, a začal se v průběhu času stranit jako zločinec a byl mnohem opatrnější - Trevor si z něj dělal potom srandu že je moc "měkký".