Slideshow
Procedury

Procedury

Individuální masáž

INDIVIDUÁLNÍ NÁPRAVNÁ MASÁŽ

Při této masáži vnímám lidské tělo jako jeden celek a propojuji jednotlivé léčebné systémy např: lymfatický systém, reflexní zóny, energetické dráhy, akupresurní a akupunkturní body apod. do komplexní techniky. Proto se jedná o velmi účinnou a vyhledávanou terapii, kdy se nezaměřuji jenom na odstranění bolestivých blokád a pohybových omezení, ale především na hledání příčiny konkrétních zdravotních problémů. Komplexní účinky individuální léčebné masáže promyšleně aktivují a podporují samoléčebné schopnosti těla. Součástí terapie je diagnostika pohybového aparátu a je rozšířena o poradenství z oblasti životního stylu i konkrétních postupů, jak dále sami doma postupovat v uzdravujícím procesu daných problémů pomocí reflexologie, speciálních cviků aj.


BAŇKOVÁNÍ

Baňkování je prastará metoda užívaná po tisíciletí v Číně. Nyní se stává stále více vyhledávanou léčebnou metodou. Dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu. Příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování může nahradit klasickou masáž a výsledným efektem ji překonává, zejména svojí schopností prokrvit a uvolnit hluboké svalové vrstvy. Hluboké prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit. Baňkování je jednou z nejúčinnějších metod k odstranění svalových bolestí, křeče, bolesti zad a kloubů. Povzbuzují lymfatický systém, zlepšují krevný oběh, obnovují funkce nervového systému.

Baňky

Kinesiotaping

KINESIOTAPING

Tato metoda spočívá v lepení bavlněných pásků na kůži. Pásky jsou velmi pružné a mají široké uplatnění. Dochází pod nimi ke zvýšenému proudění krve a lymfy, což napomáhá k urychlení hojení modřin, otoků, namožených a poškozených svalů či k fixaci nestabilních kloubů. Pásky se používají ke stimulaci aktivity svalů nebo k jejich uvolnění a ke korekci držení těla či jeho částí (např. taping tzv. vybočených palců) atd. Kinesiotaping ve spolupráci s dalšími technikami velmi významně zvyšuje efekt celkové léčby.


LYMFATICKÉ MASÁŽE

Manuální lymfodrenáž podporuje směr toku lymfy k lymfatickým uzlinám. Lymfa (míza) je bezbarvá tekutina, která odvádí z tkání vodu, vstřebané látky a odpadní produkty látkové výměny. Lymfatický systém totiž nemá svoji pumpu. Jestliže nepracuje nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Podílí se na udržení rovnováhy vnitřního prostředí tkání a orgánů. Z tkání je odváděna mízními cévami do hrudního mízovodu, který se napojuje na žilní sytém. Mízní cesty jsou přerušovány uzlinami, v nichž se míza, za pomoci lymfocytů, filtruje od mikroorganismů a toxinů – mízní systém je tedy důležitou součástí systému imunitního. Je zřejmé, že bezchybná funkce lymfatického systému je pro náš organismus nesmírně důležitá.

Manuální lymfodrenáž se provádí velmi jemně. V masírovaném má na rozdíl např. od sportovní masáže vyvolávat pocity lehkého hlazení kůže a podkoží. Tato masáž uklidňuje, tiší bolest, zkracuje poúrazovou rekonvalescenci, obnovuje vitalitu a svalovou sílu, napomáhá odtoku přebytečné vody z lidského těla. Technika si rychle získává oblibu především pro omlazující účinek a pro redukci kožních a vazivových defektů (akné jizvy, celulitida). V současné době nabývá na významu i její preventivní účinek – posílení obranyschopnosti organismu.

Lymfatická masáž

Sportovec

MASÁŽE PRO SPORTOVCE

Sportovní masáž je nedílnou součástí amatérských a profesionálních sportů. Nikdy nenahradí propracovanější techniky, jako například v rehabilitaci a podobně. Již od pradávna nebylo možné, aby sportovec bez těchto masáží dlouhodobě ustál kondiční a rekondiční schopnosti těla bez zranění, únavy a psychosomatických potíží.

Strategie, styl a techniky sportovních masáží se především zaměřují na sportovce a jejich somatických a psychosomatických potřebách před, při i po výkonu. A to s úkolem maximálně minimalizovat zranění sportovce. U sportů, kde může masér vstoupit v průběhu výkonu sportovce „do hry“, tak dokáže prodloužit a zkvalitnit samotný výkon sportovce.

Sportovní masáž je časově nenáročná avšak somaticky i psychosomaticky účinná, před přípravná, přípravná, doplňující i velmi podceňovaná činnost, která velmi jednoduše zahřeje, uvolní, nabudí, jak měkké tkáně a klouby sportovce, tak i jeho chuť k výkonu. Napomáhá lymfatickému i cévnímu systému. Používá se před začátkem výkonu, jako součást rozcvičení. V průběhu výkonu, kde zabraňuje křečím, pomáhá odplavit nežádoucí látky z krevního a lymfatického systému a pomáhá s okysličením organismu.

Zdroj: Relaxační centrum