Co je insanity?

Insanity je cvičební program, který, se řadí mezi klasický intervalový trénink s tím rozdílem, že tzv. „jedete tepovku“ 3 minuty a poté máte 30 sekund na regeneraci. Ne naopak, jak tomu u intervalových tréninků bývá. Každý trénink Vás vyzívá k tomu, abyste přidali a šli až na hranici vašeho maxima.

Shaun T.

Tento program vytvořil americký fitness trenér Shaun Thompson, který si ve všech videích říká Shaun T. Shaun T. Vás provede celými 60 dny, ve kterých si sáhnete na dno svých sil, bude Vás povzbuzovat „PUSH IT, PUSH IT!“ a vy budete chtít každé cvičení úspěšně ukončit a Insanity dovést až k závěru.

Jak jsem již zmínila, jedná se o 60denní trénink, kdy 6 dní cvičíte a 7. den odpočíváte. Na začátku si provedete fit test. Výsledky, které dostanete, budete moci každých 14 dní porovnávat v dalším fit testu. Nejenže vaše výsledky budou lepší a lepší, ale i vaše kondice a výdrž se znatelně zlepší. První 4 týdny se opakuje určitá série cvičení, pak následuje tzv. recovery week, kdy celý týden cvičíte pouze jedno video a pak následují další 4 týdny mnohem náročnějšího cvičení.

Každý den cvičení není stejné, obměňuje se v různých variacích. Každé cvičení začíná zahříváním a protažením a končí opět protažením. Hned v prvních minutách si toto cvičení oblíbíte nebo jej absolutně zavrhnete.

Pro koho je program Insanity určen?

Cvičení není vhodné pro:

  • začátečníky,
  • lidi trpící bolestí kolen a kloubů,
  • lidi ve špatné kondici.

Cvičební plán Insanity je skvělý pro ty, kteří nesnáší posilovny, nebaví je dívat se na ostatní zpocená těla nebo naopak jsou příliš stydliví a cvičí rádi v pohodlí domova. Ani nemusíte nikam cestovat, doma máte vše po ruce. Potřebujete jen chuť do cvičení a dostatek vody.

Copyright © 2014 | Michaela Sedláčková

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!