úvodní obrázek

O seriálu Teorie velkého třesku

Pilotní díl seriálu Teorie velkého třesku byl odvysílán 24. srpna roku 2007 na stanici CBS. V ten den se rozjel jeden z nejlepších sitcomů, ve kterém si mnoho věcí nedokáže normální člověk představit.

Děj seriálu je naplněn čtyřmi mladými lidmi, kteří jsou úzce zahleděni pouze do svého největšího zájmu – fyziky. Jedná se o velmi zábavný sitcom, jenž zachycuje současnou nerudovskou subkulturu americké mládeže.

Hlavní dějová linie nás zavede do bytu Leonarda a Sheldona. Oba mají společný zájem ve fyzice, kvantové mechanice, teorii superstrun, sci-fi a fantasy. Leonard zkoumá experimentální fyziku a Sheldon je geniální teoretický fyzik, který má IQ více jak 180. Hlavním naplněním jejich každodenního života jsou činnosti, o kterých se mnohým z Vás ani nezdá, jako např. zkoumání a výpočty nových vlastností elementárních částic. Leonard i Sheldon mají oba, dva dobré kamarády, kterými jsou Howard a Rajesh. První z nich je konstruktérem, druhý se zabývá astrofyzikou. Jejich čtveřici doplní hned v prvním díle krásná Penny, která sice neumí klingonsky, ale zaujme celou čtyřku – tedy až na Sheldona – především faktem, že je ženou. Tato Leonardova náklonnost a touha je jednou z hlavních situací provázející diváky celý sitcom.

Celá parta
Pro více informací klikněte zde
Český název Teorie velkého třesku
Původní název The Big Bang Theory
Tvůrce Chuck Lorre, Bill Prady
Země původu USA
Žánr Komedie / Sitcom