FBC Mechov

Historie: Profesionální klub

Oddíl FBC Mechov byl založen na začátku sezóny 2011/12. A měl pouze jedinné družstvo. Bylo to družstvo starších žáků vedenných Vojtěchem Hynkem. Hned v následující sezóně ale přibyly 4 oddíly. Dorostenci, muži, mladší žáci a dorostenky. Bohužel se stále nedařilo uspět i po sportovní stránce a týmy byly spíše na nižších patrech tabulky.

Mechov se stále rozrůstal a hned v další sezóně přibyl i mužský B tým. Stoupala i kvalita tréninků, počet trénérů a dokonce i počet rozhodčích pod naším klubem. Ovšem s postupem mužů do vyšší ligy v roce 2014 se stala ještě jedna důležitá událost. Od Vojtěcha Hynka přebral klub Martin Suchánek a díky němu je Mechov tam kde je nyní. Nebyl to jednoduchý rok pro žádný náš celek.

Což vyústilo sestupem A týmu a malým počtem lidí v "béčku", naopak ženám se dařilo a hráli vyrovnané partie s týmy v 2.lize. A zbývá nám poslední rok naší krátké historie. V něm se Áčko dostalo přes baráž zpátky do vyšší ligy, přibyli hráči do B týmu, ale bohužel také se zrušili výběry dorostenců a žen. Na druhou stranu naši elévové a přípravka slibuje dobrou budoucnost. A my se na ni můžeme těšit.

Amatérský klub:

FBC Mechov je stálice FLA HK. Tým nastupuje v FLA HK od první sezóny. Za ten čas si prošel celou řadou změn identity. 1. sezónu odehrál jako Kanci Smiřice, 2. a 3. už jako Zbrojovka a od 4. ročníku už tak jak ho známe v součastnosti FBC Mechov. I další sezónu odehrajeme jako FBC Mechov nicméně s jednou příjemnou změnou. A tou změnou je liga. Podařilo se nám totiž postoupit zpět do první ligy.

Minulý ročník FLA HK jsme zakončily na třetím místě ve druhé lize. A čtvrtém místě v barážové skupině, což nás poslalo do první ligy.

Družstva