Uvodni_IMG

Produkty

Launchpad MINI

NOVATION Launchpad Mini je zmenšená verze populárního Launchpadu, takže teď můžete skládat hudbu opravdu kdekoliv. Skládání hudby ale není to jediné, co se dá s tímto zařízením dělat. Můžete jednoduše tvořit vizuální efekty do videí nebo ovládat svůj mixér. Samozřejmostí je možnost propojit kontrolér s více zařízeními a vytvořit si tak ideální prostředí pro skládání hudby.


Mini disponuje celkem 64 velice citlivými tlačítky s tříbarevným podsvícením, které vám poskytne okamžitou zpětnou vazbu.


Launchpad Mini skvěle pracuje s aplikacemi Novation Launchpad a Launchkey pro iPad, ale i s velice populárními DAW softwary, jako např. Ableton Live, FL Studio, Pro Tools, Cubase, Reason nebo Logic


Největší výhody Launchpadu MINI jsou malé rozměry, malá hmotnost a napájení pouze přes USB kabel.

Launchpad Mini Obrazek
Launchpad MK2 Obrazek

Launchpad MK2

Pokud používáte Ableton Live, zřejmě budete potřebovat Launchpad. Jedná se o 8x8 PADový nástroj, který umožňuje spouštění klipů, hraní na drum racky a ovládání mixeru.


Launchpad MK2 se ihned po připojení k počítači spojí s Abletonem Live. Má RGB LED diody jejichž barvy odpovídají barvám klipů - takže můžete jednoduše vidět klipy, které jsou připraveny ke spuštění.


Launchpad je určen přímo pro Ableton Live, se kterým se spojí automaticky bez nutnosti driveru. Jednoduše jej připojte k počítači a začněte tvořit.


Launchpad je perfektně přenositelný, lehký a USB napájený kontroler - takže nejsou třeba žádné zásuvky. Je možné jej také kombinovat s dalšími kontrolery řady Launch a vytvořit tak kompletní studio. Jednoduše připojte Launch Control, Launch Control XL nebo Launchkey.


Jedná se o launchpad střední velikosti, který kombinuje přenositelnost malého launchpadu mini a rozšířený prostor pro klávesy z Launchpadu Pro. Jedná se o nejrozšířenější model mimo profesionální sféru. Příjemně překvapí i menší cena, za kterou lze tento Launchpad pořídit.

Launchpad PRO

Launchpad PRO je nejjednodušší cestou pro tvorbu dynamické a expresivní performance v Abletonu Live nebo v dalším hudebním softwaru.


Novation vzal ikonický Launchpad a vytvořil jej od začátku. Přidýny byly RGB LED diody a tlakově citlivé PADy. Launchpad přináší maximální expresivitu a kreativitu pro všechny Ableton Live umělce.


Launchpad PRO je mnohem více než instrument. Dává také přehled a okamžitý přístup nad nastavením mixeru, takže můžete zůstat ve své flow. Není třeba spustit mixer mode separátně. Jednoduše držte hold a mixer tlačítko (jako mute nebo volume), udělejte změnu, poté tlačítka pusťte a vratíte se do své performance.


Ovládejte efekty, instrumenty a efekty. Pro superhladké přechody může být použita tlakově citlivá mřížka, která dokáže ovládat mixer fadery a dát přesnou RGB odezvu podle toho, jak silně stiknete jednotlivé PADy.


Launchpad pro je šikovný, lehký a dá se snadno zapojit do řetězce ostatních zařízení rodiny Launch nebo použit samostatně ve studiu či pro live setup. V balení je vše co potřebujete jako kabely a software.


Velký Launchpad Pro obsahuje rozšířené sady funkčních tlačítek, které z vašeho hraní mohou udělat velkou zábavu. Rozšířené funkcionality jako nahrávání a pouštění smyček během hraní, utlumování nebo zesilování nástrojů, změny tónin - to vše během hraní.

Launchpad PRO Obrazek
Launchkey Obrazek

LaunchKeys

Launchkey vychází ve třech verzích (25, 49, 61) lišících se ve velikosti a počtu kláves. 50 fyzických kontrolerů včetně 16 tlakově citlivých multi-barevných padů, pomocí kterých můžete startovat klipy a scény v programu Ableton Live nebo ovládat váš DAW software. Launchkey je univerzální nástroj, který výborně pracuje se všemi softwary ve vašem PC nebo Mac.


Kontrolery

  • 9 faderů
  • 9 tlačítek
  • 8 otočných knobů
  • 16 padů
  • Pitch kolečko

Peak

Peak je hybridní syntezátor s osmihlasou polyfonií, digitálními oscilátory, analogovou filtr sekcí, efektovou jednotkou a bohatým modulačním matrixem pro vnitřní směrování signálu. Zvukově čerpá z legendární Bass Station II a jeho desktopové provedení s rozsáhlými možnostmi konektivity ho přímo předurčuje pro použití ve studiu.


Zvuk lze modulovat pomocí dvou LFO, Amp a Mod obálkových sekcí, parametru Glide, Arpeggiatoru a efektové jednotky čítající Chorus, Delay, Reverb a zkreslení. Šestnáctislotový modulační Matrix nabízí 17 zdrojů a 40 destinací a možnost kontroly parametrů pomocí polyfonního Aftertouch.

Peak Obrazek
Circuit Obrazek

Circuit

Značka Novation přichází s další novinkou určenou pro DJ a producenty elektronické hudby. Circuit je pokročilý groovebox a produkční stanice, s jejíž pomocí vytvoříte beaty, syntezátorové linky a kompletní elektronické tracky během chvilky.


Novation Circuit zahrnuje vše, co potřebujete pro tvorbu elektronické hudby. Kombinuje v sobě totiž syntezátor Nova Synth a Drum machine. Zároveň je dostatečně kompaktní, takže pro něj ve vašem studiu určitě najdete místo.


S Circuit můžete vytvářet hudbu kdykoliv a kdekoliv. Nástroj lze napájet pomocí baterií a díky vestavěnému reproduktoru nebo sluchátkovému výstupu vám nebude nic bránit v tvorbě. Nahrané skladby lze samozřejmě ukládat a vracet se k nim později – třeba už z počítače po připojení přes USB.


Circuit navazuje na technologie Nova, takže můžete očekávat vysoce kvalitní zvuk, který používají producenti po celém světě. Ať už to budou hluboké basové linky, úderné beaty nebo ostré syntezátorové leady, vždy se budete moci spolehnout na prvotřídní zvukovou kvalitu.


Nástroj je vybavený pady reagujícími na dynamiku, což umožní vašim beatům znít přirozeně a přesně podle vašich představ. Díky ovladačům na vrchní straně budete moci ovládat Pitch, Decay, Distortion a EQ jednotlivých zvuků.

Porovnání

Produkt Cena Typ Velikost kláves Rozšířené funkce Rozhraní Software
Launchpad Mini 2.500 Kč Pad Malé Ne USB/MIDI Ableton 9
Launchpad MK2 5.000 Kč Pad Velké Ne USB/MIDI Ableton 9
Launchpad PRO 7.000 Kč Pad Velké Ano USB/MIDI Ableton 9
LaunchKeys 4.250 Kč Key/Pad Velké Ano USB/MIDI Ableton 9
Peak 34.000 Kč Knob/Fader Střední/Velké Ano USB/MIDI Ableton 9
Circuit 9.000 Kč Knob/Fader/Pad Střední/Velké Ano USB/MIDI Ableton 9