Uvodni_IMG

Software

Ableton

Ableton je hudební program na nahrávání a editaci hudby (DAW). V porovnání s ostatním softwarem na tvorbu hudby je Ableton nejvíce zaměřen na živé hraní na MIDI ovladačích. Přednosti Abletonu jsou zároveň v možnostech nahrávání, mixování, sessions... Nabízí základní integrovaný balíček zvuků a další doinstalovatelné zvuky a addony. Nejnovější Ableton je ve verzi 10.

Ableton LOGO
Ableton
x
Ableton
FLStudio LOGO

FL Studio

FL Studio je hudebně produkční software (DAW). Hudba je tvořena mixováním audio samplů, digitálních syntetizérů a MIDI signálů. Od verze 11 podporuje živé hraní - stejně jako Ableton. Systém skládání hudebních smyček je vhodný pro vytváření hudby především elektronického žánru, ale je možné ho využít i pro jiné žánry.

FL Studio
x
FL Studio

Novation Launchpad App

Hudební software pro iOS přímo od společnosti Novation. Umožňuje používat zařízení (iPhone/iPad) jako launchpad. Zároveň umožňuje po připojení launchpadu k mobilu/tabletu nahradit DAW programy a ovládat tak launchpad. Oproti plnohodnotným DAW programům nemá tolik funkcí, ale na mobilní SW je Novation Launchpad app velice slušný. Avšak oproti ostatním programům je Novation Launchpad zdarma.

Novation LOGO
Novation Launchpad
x
Novation Launchpad
LogicPRO LOGO

Logic Pro

Logic Pro je hudební software (DAW) pro zařízení firmy Apple s MacOS. Jedná se o jeden z nejpokročilejších nástrojů svého druhu, který disponuje jednodušším ovládáním a přehledným designem.


Funkčností je podobný ostatním programům jako Ableton a FL Studio. Oproti zmíněným má ale přístup k Apple royalty free knihovně - profesionálně nahrané zvuky, které může uživatel používat a nemusí je hledat a stahovat v podobě pluginů.


V podstatě se jedná o jedinný globálně používaný hudební SW na počítačích Mac.

Logic Pro
x
Logic Pro