logo s nápisem The Witcher
Vlčí medailon z Witcher 2

Aktuality

26. března 2014:

Amazon odhalil přebal pro očekávané RPG. Hra bude vydána na všechny tři velké herní platformy (PC, PS4, Xbox One)

The Witcher 3 - Cover Art

21. března 2014:

CD Projekt RED oznamuje, že hra má prozatím 2000 stran kódu a obsahuje 40000 dialogových linek. Dnem vydání bude hra lokalizovaná ve dvanácti jazycích. Plná lokalizace bude v angličtině, němčině, francouzštině, japonštině, ruštině a polštině.

19. března 2014:

CD Projekt RED sdělil důvody, proč se vydání třetího dílu hry Zaklínač 3: Divoký hon posunulo z druhého čtvrtletí roku 2014 na únor roku 2015. Důvodem jsou především nové nápady na vývoj hry, které zaberou ještě nějaký ten čas. CD Projekt RED nechce snížit kvalitu hry díky uspěchanosti.

Hlavní strana


Zaklínač

Zaklínač (pl: Wiedźmin, en: Witcher) je originálně literární fantasy dílo polského spisovatele Andrzeje Sapkowského. Příběh začíná krátkými povídkami, jež na sebe časově i dějově navazují. V dnešních vydáních jsou shromážděny ve dvou knihách, na které navazuje dalších pět knih - románů. Celá sága pojednává o zaklínači Geraltovi z Rivie.

Na základě knih byl natočen seriál, opět polskými tvůrci, který se ovšem mezi fanoušky příliš neoblíbil, především z důvodu špatných efektů, nepřesvědčivých hereckých výkonů, a různých odchylek od původního příběhu.

V roce 2007 vyšla podle knižní předlohy počítačová hra, jež vyvinula polská společnost CD Projekt RED. Jedná se o akční RPG (role-play game), tedy o hru založenou v první řadě na příběhu a možnosti hráče ho ovlivnit, pomocí rozličných dialogů a rozhodnutí a v druhé řadě na soubojích a následném zdokonalování hrané postavy (Zaklínač Geralt) v hráčem zvoleném směru. Počítačová hra na rozdíl od televizního seriálu měla mezi hráči velký úspěch. V roce 2011 byl vydán druhý díl, který si nejen obhájil svou pozici úspěšného RPG, ale získal několik ocenění hry roku. Nyní je vývoji třetí a závěrečný díl počítačové série a jeho vydání je očekáváno v únoru 2015.


Andrzej Sapkowski

Portrét Andrzeje Sapkowského

Andrzej Sapkowski (narozen 21. června 1948, Lodž) je polský spisovatel, který je považován za jednoho z nejlepších autorů slovanské fantasy. Je velice populární nejen v Polsku, ale také v České republice, Slovensku, Rusku a dalších státech Evropy. Sedmidílná sága o zaklínači Geraltovi z Rivie a princezně Ciri je jeho nejznámějším dílem.

Andrzej Sapkowski se narodil v Lodži a jelikož má nadání na jazyky, tak po studiu vysoké školy pracoval v oblasti zahraničního obchodu. Svou první povídku publikoval v roce 1986 a již o dva roky později byl jedním z nejoblíbenějších spisovatelů fantasy v Polsku. Kromě knih píše i povídky, recenze, komentáře a fejetony, zejména pak do polských fantasy časopisů Fantastika a Magie a Meč (v originále Fantastyka a Magia i miecz)

Mezi další díla, které polský autor napsal se řadí například „sága o Reinmarovi z Bělavy“, která se odehrává v období husitských válek.


CD Projekt RED

CD Projekt RED je polská vývojářská a vydavatelská společnost. Byla založena v únoru 2002 a dva díly zaklínače jsou zatím její jediné vydané tituly. Jedná se o poměrně malou, ale za to velmi talentovanou skupinu lidí.

Jejich hry jsou důkazem, že se na povedený příběh knihy dá navázat novým příběhem, za který by se nemusel stydět ani sám Sapkowski a zpracovat ho do takové grafické, hratelnostní a detailní podoby, že by se za to nemuseli stydět ani slavné vývojářské firmy.

CD projekt RED mimo jiné vytvořil svůj vlastní herní engine - REDengine, na kterém byl zprovozněn druhý díl této počítačové série. Jedná se o velmi dobře graficky zpracovaný a optimalizovaný engine.

logo společnosti CD Projekt RED

Copyright © 2014 - David Sviták

Valid XHTML 1.0 Strict

Ověřit CSS!