logo s nápisem Mass Effect trilogy

Domovská stránka

logo N7 ze hry Mass Effect

Novinky:


[10.12.2013] Aaryn Flynn (hlavní manažer studia BioWare Montral) dnes na svém Twitteru oznámil, že nejbližší informace týkající se připravovaného pokračování hry Mass Effect nás čekají až v roce 2014. Kdy přesně to bude, prý nemůže zatím prozradit.


[25.11.2013] BioWare při své prezentaci na výstavě PAX popsali dvě nové mimozemské rasy, které by měly být k vidění ve čtvrtém dílu.


[19.07.2013] Dnes bylo oficiálně potvrzeno, že studio BioWare Montreal pracuje na čtvrtém dílu série.

Úvod

Tato stránka se bude zaměřovat na počítačovou hru Mass Effect. Postupně na ni budu ještě pracovat, takže některé sekce se objeví až později. Bude zde k vidění popis děje jednotlivých dílů, důležitých postav, zbraní či specializací. Dále pak tabulka s vydanými DLC, fotogalerie a další obecné informace o hře.


Stručný úvod do hry Mass Effect

Mass Effect je akční RPG počítačová hra vyvinutá společností BioWare pro herní konzoli Xbox 360, a poté převedená na PC společností Demiurge Studios. Edice pro Xbox 360 vyšla celosvětově v listopadu 2007 pod hlavičkou Microsoft Game Studios. Edici pro Windows vydala 28. května 2008 společnost Electronic Arts. Hra se odehrává v roce 2183. Hráč se vžije do role elitního lidského vojáka velitele Sheparda, (nebo velitelka Shepardová), který prozkoumává kouty galaxie ve vesmírné lodi SSV Normandy.


BioWare

Vývojářské studio BioWare bylo založeno v únoru 1995 dvěma doktory - Rayem Muzykou a Gregem Zeschukem. Sídlí v Kanadě ve městě Edmonton. Specializují se na RPG hry. V roce 2005 se Bioware spojili s Pandemic Studios. I přes to si obě firmy ponechali své staré názvy a značky. V roce 2006 otevřelo Bioware nové studio v Austinu v Texasu a začali pracovat na MMORPG ze světa Star Wars, Star Wars: The Old Republic. V současné době studio pracuje na třech hrách: na dalším Mass Effectu, který má na starost studio v Montrealu, na Dragon Age 3 pracuje sekundární pobočka v Edmontonu a na dosud neohlášené hře z úplně nového univerza, jejíž vývoj je v rukou týmu stojícího za Mass Effect trilogií.

logo firmy BioWare
Copyright © 2013 - Jaroslav Tahal Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!