NBA Novinky

Deng mění dres

Novou posilou basketbalistů Clevelandu je křídelník Luol Deng, kterého Cavaliers získali z Chicaga výměnou za pivota Andrewa Bynuma a tři volby v draftu.Deng změnil působiště poprvé v kariéře v NBA, v níž nastupuje už desátou sezonu. Po tomto ročníku mu vyprší smlouva, pokud s ním Cleveland neprodlouží kontrakt. Deng s týmem Bulls šestkrát bojoval v play off a v roce 2011 s ním došel do semifinále. Loni i předloni si osmadvacetiletý rodák ze Súdánu reprezentující Británii zahrál v Utkání hvězd NBA.

Veselého maximum

Den po výhře na půdě Charlotte zaznamenali basketbalisté Washingtonu v NBA další úspěch na půdě soupeře. Na výhře 102:96 v New Orleans se 12 body a 7 doskoky podílel i Jan Veselý. Český reprezentant se sice opět nevešel do základní sestavy, i tak ale odehrál 22 minut a 31 vteřin.

Staronový vítěz NBA

Již popáté letos zvedli nad hlavu pohár pro vítěze NBA tým ze San antonia. V pátém utkání s obhájci titulu Miami Heat otočili nepříznivý vývoj skóre a zvítězili 104:87.Finálovou sérii tak ovládli 4:1 na zápasy a oplatili Miami loňskou porážku. Nejužitečnějším hráčem finále byl zvolen dvaadvacetiletý Kawhi Leonard.

Spurs