Novinky

3. listopadu 2016 Jednou ze specialit Windows 10 má být nové rozhraní pro psaní a ovládání systému elektronickým perem. Má to snad jen jeden háček – zdaleka ne každé zařízení je vybavené digitizérem a stylusem, tato specialita se tedy omezuje jen na několik málo modelů v čele s tabletem Surface.

O tomto vylepšení se spekuluje už od podzimu, kdy se začaly objevovat první zkazky o tom, že se na Windows 10 objeví třeba notifikace o zameškaném hovoru a příchozí SMS – podobně jak to umí třeba aplikace Pushbullet nebo Apple Continuity. Jenže zatímco dříve jsme si mysleli, že se toto propojení bude týkat jen mobilních a desktopových Windows, tentokrát Microsoft potvrdil, že Desítky zobrazí notifikace i z Androidu. Vše má probíhat skrze androidí verzi Cortany, takže nelze než doufat, že ji Microsoft do té doby alespoň v této funkčnosti nabídne i v jinak nepodporovaných lokalizacích.

Windows 10

...je operační systém z řady Microsoft Windows, který je určen pro použití v desktopových i přenosných počítačích včetně tabletů. Windows 10 byl uveden do prodeje 29. července 2015. Operační systém spadá do rodiny Windows NT a je nástupcem Windows 7 a 8, pro které byl také určen k bezplatné aktualizaci. Windows 10 by měl být přelomový pro další vývoj.

Úvodní obrazovka

Všechno důležité najdete nyní na nové úvodní obrazovce. Dlaždice úvodní obrazovky jsou spojeny s lidmi, aplikacemi, složkami, fotografiemi nebo weby a aktivně zobrazují nejnovější informace. Máte proto okamžitý přehled o aktuálním dění.

Myš, klávesnice a nyní i dotykové ovládání

Windows 10 je ideální pro počítače vybavené pouze myší a klávesnicí, pro počítače s dotykovými obrazovkami i pro počítače s kombinací obojího. Ať už máte jakýkoli druh počítače, budete moci rychle a plynule přepínat mezi aplikacemi, přesouvat objekty a plynule přecházet z místa na místo.

Nové počítače

Představujeme nové počítače všech typů včetně tenkých a lehkých tabletů, konvertibilních počítačů i přenosných počítačů.

Aplikace z Windows Store

Součástí Windows 10 je nový obchod s aplikacemi – Windows Store. Ve službě Store, kterou lze otevřít přímo z úvodní obrazovky, můžete procházet a stahovat aplikace pro vaření, fotografie, sportovní novinky, zprávy a mnoho dalšího. Mnoho z nich je zdarma.

Miliony streamovaných skladeb

Windows 10 také obsahuje aplikaci Xbox Music, díky které získáte přístup do světa hudby.

Váš Windows všude, kde potřebujete

Přihlaste se pomocí účtu Microsoft k libovolnému počítači s Windows 10 a na obrazovce se okamžitě zobrazí vámi zvolené pozadí, předvolby zobrazení a nastavení.