Gifted Gaming

Hry, ve kterých je náš tým zastoupen.

Hearthstone

Hearthstone, dříve Hearthstone: Heroes of Warcraft je online virtuální karetní hra vyvinutá společností Blizzard Entertainment. Je zdarma dostupná (tzv. free-to-play), s možností koupě karet pro rychlejší postup hrou. Hra byla oznámena v dubnu 2013 a spuštěna 11. dubna 2014. Hearthstone je dostupný na Microsoft Windows a OS X systémech iOS a Androidových zařízení. V listopadu 2018 překročil počet registrovaných hráčů 100 milionů.

Herní princip

Hráč si sestaví balíček 30 karet, se kterými hraje online proti protihráči podobné úrovně. Hráč si může vybrat jednoho z 9 hrdinů (Druid, Shaman, Mage, Warrior, Paladin, Rogue, Hunter, Priest, Warlock), z nichž má každý své speciální karty a schopnosti. Na začátku hry je určen náhodným losem začínající hráč. Druhý hráč dostane jako kompenzaci kartu navíc. V prvním kole hry je možné vykládat pouze karty s cenou 1 many. V každém dalším kole je maximální hodnota "hratelné" many navýšena vždy o 1 (druhé kolo má tedy hráč 2 many, třetí kolo 3, a tak dále, až do maxima 10 many, kdy se růst zastaví). Hráči se střídají ve svých tazích a vykládají vždy karty s cenou many nepřevyšující maximální možnou hodnotu v daném kole. Tímto způsobem je umožněno hrát v každém postupujícím kole silnější karty, nebo více karet s nižší cenou many. Na začátku nového kola obdrží každý hráč po jedné kartě ze svého balíku. Hraním karet si hráči staví linii bojovníků a monster, kterými mohou v dalších kolech útočit na soupeře. Dále je možné hrát karty s kouzly - těmi se přímo útočí (nevykládají se). Útok je možný buď na jinou soupeřovu vyloženou kartu (bojovníka), nebo přímo na hlavního hrdinu soupeře. Vyhrává ten hráč, který dříve zničí nepřátelského hrdinu, tedy udělí poškození 30 životů.

Fifa

FIFA 19 je připravovaná fotbalová videohra, kterou vyvinula společnost EA Canada jako součást série FIFA vydané společností Electronic Arts. Byl propuštěn 6. června 2018 na konferenci E3 2018. Bude vydána 28. září 2018 na Nintendo Switch, Playstation 3, Playstation 4, Microsoft Windows, Xbox 360 a Xbox One.

Overwatch

Overwatch je týmová videohra vydaná společností Blizzard Entertainment. Byla celosvětově vydána v květnu 2016 pro Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One.

Herní módy v režimu Arcade

3v3 - V tomto módu se hraje 3 proti 3 hráčům a nejsou zde lékárničky. Hraje se do tří. Když za nějakou postavu vyhrajete, už za ni hrát nemůžete vy a nikdo z vašeho týmu také ne. 1v1 - Hraje se 1 proti 1 s tím, že postavy se vybírají náhodně a nejsou zde lékárničky. Abyste vyhráli, musíte vyhrát pětkrát. - A nově zde máte na výběr ze tří náhodných postav. Capture the Flag - Hraje se na pár vybraných mapách, kde cílem je přinést vlajku nepřítele ke své vlajce. Jestliže ji přinesete třikrát, vyhráli jste, ale přitom musíte bránit svoji vlajku. No limits - V tomto módu nejsou žádné limity, tím pádem můžete vybrat víc než jednu postavu dvakrát a jinak se nic nemění. Mystery heroes - Po té, co si vyberete postavu, tak se vám změní. Postavy jsou vybrané náhodně a po každé smrti vám bude přidělena nová postava pokud se ale zabijete sami máte pořád stejnou postavu.

League Of Legends

League of Legends (česky: Liga legend, zkráceně: LoL nebo LoLko) je multiplayer online battle arena. Jedná se o hru typu freemium s podporou tzv. mikroplateb ke koupi herní měny zvané RP (Riot Points). Pro platformu Microsoft Windows a macOS byla vyvinuta studiem Riot Games. Hra byla oznámena dne 7. října 2008 a spuštěna 27. října 2009. V současnosti Riot Games spravuje servery EUNE (EU Sever a Východ), EUW (EU západ), NA (Severní Amerika), JPN (Japonsko), OCE (Oceánie), LAS/LAN (Jižní a Severní Latinská Amerika), RU (Rusko), TU (Turecko) a BR Brazílie). Dále existují servery CN (Čína), TW (Taiwan), GARENA (Singapur) a KR (Jižní Korea), které jsou oddělené od zbytku a nedá se na ně z jiné země zaregistrovat. Pro Čechy se doporučuje hraní na EUNE (EU Sever a Východ) nebo EUW (EU západ) a to kvůli nejrychlejšímu spojení se serverem a plné podpoře českého jazyka (EUNE). Sami vývojáři tvrdí, že herní mechanismy jsou částečně převzaté z módu hry Warcraft 3 společnosti Blizzard Entertainment Defense of the Ancients (DotA).