Counter-Strike: Global Offensive

Counter Strike:Global Offensive je PC hra vytvořená společností Valve Software. Tato hra byla vydána 21. srpna 2012 a i tato hra se zakladá na stejných principech jako jeho předchůdci Counter Strike 1.6 a Counter Strike:Source. Střetávají se zde jednotky CT (counter-terrorists) a T (terrorists) v sérii několika kol, obvykle patnácti. Každé kolo je vyhráno buď "splněním úkolu" (detonace bomby, defusnutí bomby - "de_" mapy, zachránění rukojmích - "cs_" mapy) a nebo eliminováním všech členů protějšího týmu.

Counter-Strike: Global Offensive vyvýjí společnost Valve ve spolupráci s firmou Hidden Path Entertainment, která se od roku 2010 stará i o aktualizace hry Counter-Strike:Source. Hru si můžete zahrát na PC, Xbox 360 a PlayStation 3. Poprvé jsme mohli hru spatřit na PAX Prime a Eurogamer Expo.
Hru můžete získat přímo na steamu a přidat se tak k rozsáhlé CS:GO komunitě.

Counter-Strike Global Offensive přinesla aktualizované verze populárních klasik typu dust2, train, inferno, nuke spolu s nějakými novými mapami, postavami a zbraněmi. Vedle známých režimů de_ s bombou a cs_ s osvobozováním rukojmích zahrnula též nové herní módy, systém pro pořádání zápasů či online žebříčky.

Konkrétně jde o nové herní módy Arsenal: Demolition a Arsenal: Arms Race, které jsou variací na populární Gun Game, kdy hráči začínají se základní zbraňovou výbavou a postupně se rozrůstá, jak zabíjejí více protivníků.