Novinky

ikonaSubotić - nová smlouva nebo Anglie?

Neven Subotić je jednou z jistot defenzivní řady Borussie Dortmund, a tak je pochopitelné, že kolem něj krouží několik anglických týmů. To se klubu nelíbí a hodlá si Subotiće pojistit novou smlouvou.

Srbský stoper je od svého přestupu z Mohuče do Dortmundu v roce 2008 považován za jednoho z nejlepších obránců světa nastupující generace. Je proto logické, že kolem něj krouží mnoho velkoklubů, které by rády vyztužily své defenzivní řady. Z Anglie se ozvaly jmenovitě Chelsea, oba manchesterské celky a Arsenal.

Aktuální smlouva 23letému stoperovi Dortmundu vyprší v roce 2014 a Dormtund jejím prodloužením chce vyvrátit množící se spekulace o hráčově odchodu. Prodloužení by mělo být o dva roky a Subotić by tak byl na Vestfálském stadionu vázán do roku 2016.

Bude mít stejný zájem i sám hráč, nebo se bude chtít ve své fotbalové kariéře posunout o krok výše? Spekuluje se, že v lednovém přestupním termínu hodí laso Chelsea a Manchester United.

ikonaGól měsíce: listopad

Přinášíme vám anketu o nejlepší gól uplynulého měsíce. Tentokrát soutěží i dva mladící z týmu do 21 let. Je jen na vás, která akce posbírá nejvíce hlasů!

ikonaPro zraněného Romeua sezona skončila

V zápase se Sunderlandem Chelsea poprvé v Premier League pod Rafaelem Benítezem vyhrála, avšak jedné nepříjemnosti se nevyhnula. Už po 20 minutách musel střídat zraněný Oriol Romeu. Španěl se včera podrobil vyšetřením poraněného předního křížového vazu a menisku. Bohužel s nepříjemným závěrem - mimo hru může být až půl roku.

Romeu kvůli poraněnému kolenu ze zápasu se Sunderlandem neodcestoval s týmem do Japonska, kde Chelsea ve čtvrtek dopoledne od 11:30h odehraje své první utkání proti Monterrey (PP ČT Sport). Místo toho zůstal v Londýně, kde se v pondělí podrobil vyšetřením a posléze i operaci. Benítez si nebyl jistý Španělovou cestou do Japonska za týmem, avšak po těchto vyšetřeních mu přibylo vrásek - středopolař s číslem 6 na zádech bude mimo trávníky až 6 měsíců! Letošní sezona tak pro něj nejspíše skončila.

21letý záložník odehrál v této sezoně 9 zápasů, přičemž všechny v poslední době - ze začátku sezony totiž vůbec nehrál. Celkově od svého příchodu do Chelsea v roce 2011nastoupil k 33 zápasům.

Jelikož soupiska pro MS klubů byla již uzavřena a Romeuovo jméno tam nechybělo, musela Chelsea zaslat žádost o výjimečné doplnění soupisky. FIFA klubu vyhověla a místo Romeua do Japonska poletí hráč rezervy George Saville.

Oriolova nečekaná pauza bude problémem především pro leden a únor příštího roku, kdy probíhá Africký pohár národů, na který odcestuje John Obi Mikel a na jeho post tak zbývá pouze duo Lampard-Ramires. Dokáže zde zahrát i Oscar, ovšem to bývá sestava ofenzivnější.

ikonaHodnocení hráčů: Sunderland - Chelsea

Chelsea porazila v 16. kole Sunderland na jeho půdě 1:3. Stejně jako v týdnu proti Nordsjaellandu se i dnes dvěma góly dokázal prosadit Fernando Torres, který spolu s Juanem Matou obdržel od readaktorů Goal.com nejvyšší známky. Rafael Benítez se tak po zápase mohl těšit z druhé výhry v řadě a prvním 100% bodovém zisku v Premier League.

Hodnocení

 1. Petr Čech - 3
 2. Branislav Ivanovic - 3
 3. Gary Cahill - 3
 4. David Luiz - 3
 5. Ashley Cole - 2,5
 6. Ramires - 3
 7. Oriol Romeu - 3
 8. Victor Moses - 3
 9. Juan Mata - 4
 10. Eden Hazard - 3,5
 11. Fernando Torres - 4

Náhradníci

 1. Oscar - 3
 2. Ryan Bertrand - 3
 3. Frank Lampard - nehodnocen

Valid XHTML 1.0 Strict

Ověřit CSS!