CVIKY NA BŘICHO

Cviky na břicho

Zde si představíme 7 cviků na břicho. Je ale nutné, cvičit cviky správně, abychom nepřetěžovali páteř (především bederní).

1. TRX Standing roll out

Při správném provedení zapojíme téměř všech 32 svalů, které se podílí na funkci našeho jádra (core).

Procvičíme i prsní svalstvo a jestliže zvládneme cvičit ve velkém úhlu, získáme tím pevné a hlavně funkční břicho.

2. TRX Pendulum

Další z řady výborných TRX cviků na posílení jádra těla. Díky zastavení v základní pozici po předchozím pohybu do strany jsme nuceni aktivovat hluboké stabilizační svaly a tím procvičit i ty svaly, které jsou v posilovně často opomíjeny.

3. TRX Side plank with rotation

Nesmírně obtížný cvik na procvičení šikmých břišních svalů a rotátorů páteře

,

4. TRX Pike

U pike-u zapojíme i svaly z oblasti ramenního pletence. Výborné cvičení pro gymnasty, při nácviku stoje na rukou.

5. TRX Crunch

Tento cvik procvičuje středovou stabilitu těla, břišní svaly, ale i stehenní svaly a ramena. Protože TRX funguje na principu závěsného systému, budete donucen používat všechny pomocné svaly, abyste tento cvik zvládli. Budete překvapeni, jak náročný tento cvik může být.

6. TRX Plank

Na první pohled lehký a účinný cvik. Tento statický cvik zpevňuje celou břišní stěnu, čímž prospívá k posílení dýchacích cest a k maximálnímu přísunu kyslíku do plic ve chvílích největší námahy.

7. TRX Sit-up

Klasika ještě z dob, kdy se při sed-lehu nárty dávaly pod žebřiny. Kromě toho, že cvik málokdo technicky a silově zvládne, je téměř k ničemu. V naprosté většině při jeho cvičení zapojíme svaly dolních končetin, břicho tak stejně neprocvičíme.