Picture of a climber

Home

Stručný obsah

Najdete zde vše co se týče návodů pro horolezce začátečníky, popisy a výběry lezeckého vybavení, výpis častých chyb, kterým je třeba se vyvarovat, nejčerstvější výsledky lezeckých závodů a také mapu lezeckých lokalit po celé České republice.


Lezení

Komu jsou stránky určeny?

Obrazek karabiny Všem příznivcům outdoorového a halové lezení na umělých stěnách. I lezec profesionál někdy musel začít a zásady bezpečného lezení si musel osvojit.


Co s sebou, kam se vydat

Obrazek sedaku Je spousta lidí, která by si chtěla lezení vyzkoušet, ale myslí si, že začít s lezením je velmi náročné. Základním problémem je vybavení, jehož pořizovací cena se šplhá k tisícům. Existuje však spousta míst, kde Vám za drobný poplatek vybavení půjčí. K dispozici Vám budou i horolezečtí průvodci (spíše ale v letních obdobích ve skalách).


Jak začít s lezením

Jediný faktor, který tedy skutečně brání člověku ve vyzkoušení tohoto sportu, je strach člověka. Tento pocit brzy přejde. Stačí si pročíst návody, jak správně a bezpečně postupovat při horolezení a člověk brzy zjistí, že nejde o skoro vůbec nebezpečný sport. Důležité je kontrolovat se, nespěchat, přemýšlet a vše dělat s rozvahou. Trpělivost je klíčem úspěchu. V podstatě se stačí řídit pravidlem:

Dvakrát měř, jednou řež!