sunny

Chrti

Vítejte na stránkých věnovaných chrtům.

Chrti jsou už od pradávna známí nejen jako domácí mazlíčci, ale i jako dostihoví psi. Stránky na kterých se právě nacházíte se snaží přiblížit chrty a informovat o problémech se kterými lze něco udělat. Mnoho lidí si představuje, že když si pořídí chrta bude s ním muset pořád někde venku běhat, ale opak je pravdou, co se týče naprosté většiny chrtů, jedná se spíše o domácí povaleče. Jsou to typičtí sprinteři. Na krátké tratě, řádově několik set metrů opravdu dokáží vyvinout obdivuhodnou rychlost. Tedy, když mají občas možnost se na bezpečném, oploceném místě vyběhat, většina z nich si s radostí pár rychlých sprintů dá. Potom ale se stejným zaujetím hodiny věnují své oblíbené činnosti: lenošení, pospávání a odpočinku. Toto přízvisko s sebou však nese i složitou minulost, kterou si prošli. Na jedné straně se jedná o stejný sport jako koňské dostihy a na straně druhé jsou hrozné podmínky, ve kterých psi musí mnohdy přežívat.

Závodění těchto psů je v současnosti stále ožehavé téma, vzhledem k problémům spojeným s tímto sportem. Především v Irsku se jedná o velmi propírané téma, protože chrtí závody mají v této zami poměrně dlouholetou tradici. Ovšem kromě Irska je další zemí s tímto "populárním" koníčkem Španělsko.

Adopce chrtů

Naštěstí existuje možnost, jak psy, kteří už nemohou kvůli týrání nebo jakýchkoliv jiných důvodů závodit, zachránit. Možnost jak těm zvířatům pomoci je adopce. S touto záležitostí spojenou existuje program adopce chrtů ohrožených smrtí nebo strádáním v zemi jejich původu (greyhound a lurcher, španělský galgo a podenco) a jmenuje se Chrti v nouzi.

Chrti v nouzi

V uvedném odkazu lze získat informace, pokud by o již zmiňovanou adopci projevil kdokoliv zájem.

  • slider1
  • html5 slideshow
  • slider3
slider11 slider22 slider33
javascript photo gallery by WOWSlider.com v8.8