Úvod

žlutá značka s nápisem 'Apocalypse is comming', šedé mraky v pozadí čtyři rabující lidé vize zničeného Londýna nouzový set obsahující zbraně pro použití v případě zombie apokalypsy

Jak jistě víte, část naší ovlivnitelné společnosti v nejbližší době očekává apokalypsu. O 21.12.2012 se mluví více a více. Já osobně zánik naší civilizace neočekávám, ale co kdyby? Toto je jen jeden z mnoha motivů, které mě inspirovaly k vytvoření tohoto projektu. Každý z nás si asi apokalypsu představuje trochu jinak. Pokud by do naší milované matičky Země narazil asteroid, asi by nemělo smysl tyto záležitosti řešit.

Pokud ale nějaký druh apokalypsy přežijeme, jak se vypořádáme s pádem základních pilířů našeho světa? Jak si my, pohodlní a zlenivělí, poradíme ve světě, kde se nebudeme moci spolehnout na druhé, kteří většinu práce odvedou za nás a její výsledky nám přinesou na stříbrném podnose? Budeme vůbec vědět, co je třeba pro naše přežití obstarat?

Tento web se vám pokusí nastínit základní problémy přežití v post-apokalyptickém světě a navrhnout řešení některých z nich. Některá řešení jsou prostá, jiná velice prozíravá. Pokud vím, žádný z nápadů, které tu najdete, nepochází z mé vlastní hlavy, ale ne každý nápad se v hlavách autorů zrodil s cílem usnadnit přežití ve světě ovlivněném katastrofou.


XHTML | CSS