tracker

Kryptoměny

loga kryptomen

Co je vlastně kryptoměna obecně ?

Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny/peněz. Z hlediska zákona a daní v ČR se však nejedná o měnu, ale o věc. Tyto peníze jsou tvořeny elektronicky. Kryptoměna se opírá o asymetrickou kryptografii, tj. šifrování, pro řetězení digitálních podpisů jednotlivých převodů, peer-to-peer sítě a decentralizaci. Jejím nejstarším a zároveň nejznámějším a nejrozšířenějším zástupcem je Bitcoin.

Zdroj - wikipedia

Technicky vzato jsou to jednotky a nuly cirkulující po internetu, elektrony proudící kabely nebo uložené ve formě dat na pevných discích serverů po celém světě. Hlavní vlastností „správné“ kryptoměny je fakt, že v podstatě nikomu nepatří. Její hodnotu určuje trh a není možné vyrobit (vytěžit) více mincí, než bylo od začátku stanoveno.

Zdroj - kryptomagazin

Něco málo z historie první kryptoměny

Koncept decentralizované kryptoměny poprvé zrealizoval člověk (pravděpodobně skupina lidí) s názvem Satoshi Nakamoto. Tato skupina 3. ledna 2009 vytvořila první blok Bitcoinu. Softwarová technologie zvaná Blockchain umožnila vznik prvního digitálního platidla, tedy bitcoinu. Od této chvíle nikdo, ani samotní tvůrci Bitcoinu, nemohou měnu nijak ovlivnit, falšovat, kontrolovat, způsobit její inflaci a podobně.

Kde se bere hodnota kryptoměn?

Proč mají kryptoměny hodnotu? Vždyť v podstatě nejsou reálné. Inu, v jistém smyslu jsou reálnější, než klasické (fiat) peníze, které všichni používáme. Vždyť i většina korun, eur či dolarů existuje pouze v digitální formě na bankovních účtech. Hodnota fyzických mincí či bankovek je také diskutabilní. Faktem zůstává, že hromadění fiat peněz, ať už fyzických nebo digitálních, není příliš moudré. Rok od roku ztrácejí svou hodnotu. Tento jev se nazývá inflace. Na opačné straně máme záruku, že bitcoinů je konečné množství. Nelze ho duplikovat (dotisknout). Jedná se v podstatě o jakési digitální zlato, které navzdory několika velkým propadům stále zvyšuje svou hodnotu a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl v blízké budoucnosti změnit. Postupem času se tak kryptoměny staly velice zajímavým investičním nástrojem.

Zdroj - kryptomagazin

Jaké existují kryptoměny?

Bitcoin, ale to zdaleka není jediná kryptoměna. Kryptoměn existují stovky, některé zdroje dokonce uvádí tisíce. Na stránkách coinmarketcap.com jich najdeme něco přes 2000. Hodně kryptoměn funguje na velice podobném systému jako bitcoin, ale některé jsou ale úplně jiné.

Zdroj - Finex

Zde pod odstavcem bych rád pro Vás všechny, které kryptoměny zaujaly vypsal TOP tabulku všech nejnakupovanějších kryproměn a kryptoměn , které mají největší podíl na současném trhu trhu

Chtěl bych podotknout, že tabulka tržních hodnot je ze dne 28.10.2018 !!! Odkaz na galerii obrázků kryptoměny

logo bitcoinu
Kryptoměna Cena Tržní kapitalizace
Bitcoin (BTC) $6 451 $111,9 mld.
Ripple (XRP) $0,46 $45,79 mld.
Ethereum (ETH) $202,8 $20,86 mld.
Stellar Lumens (XLM) $0,23 $4,43 mld.
Litecoin (LTC) $51,62 $3,042 mld.
Cardano (ADA) $0,074 $1,92 mld.
Tether (USDT) $0,99 $1,91 mld.
Monero (XMR) $103,5 $1,71 mld.
Dash (DASH) $158 $1,33 mld.
NEO (NEO) $16,25 $1,056 mld
Ethereum Classic (ETC) $9,58 $1,012 mld.