Kdo jsme

Jsme skupina lidí, která nelení a přiloží ruku k dílu, kde je zrovna potřeba. Nebojíme se trošku zašpinit a udělat tu správnou věc. S dobročinnou akcí jsme začali v roce 2010 kdy jsme tehdy jako malá skupinka rozhodla pomoci při zemětřesení v Haiti. Na začátku jsme byla pouze malá parta kamarádů, kteří chtěli pomáhat lidem, nyní je nás přes tisíc a naše pomoc se dostavila tisícům lidí po celém světě. Prostě se toho nebojíme!

Co děláme

Naše pomoc se liší od každé katastrofy. Staráme se o shromaždování základních zásob pro postižené obyvatelstvo jako například jídlo, pití, teplé/suché oblečení, poskytujeme střechu nad hlavou pro ty, kteří o tu svou přišli. Následně také pomáháme odklízet trosky a ruiny budov po zemětřesení, pátrání po lidech a zachraňování. Dále pokaždé spolupracujeme s mezinárodními organizacemi na zajištění lepších podmínek pro často postižené země a nekteří naši jedinci aktivně hledají způsoby jak vylepšit opatření vůči katastrofám jako je například tsunami nebo zemětřesení

Proc se připojit

Máte chuť pomáhat lidem v nouzi?

Jste člověk, který má dobré srdce?

Nechcete v době krize sedět doma na zadku, ale raději přiložit ruku k dílu?

Pokud jste na všechny otázky odpověděl/a ANO, tak jstě přesně ten člověk, kterého potřebujeme do naše rozrůstajícího se týmu. Věřte, že u nás všechna vaše práce bude zachraňovat lidské a také zvířecí životy. Staňte se hrdinou a pomožte lidem, kteří vás potřebují.

Fotka pracovnice

Moje zkušennost

O organizaci Dobří lidé jsme se dozvěděla přes mojí kamarádku, která byl jednou ze zakládajících členů, ihned co jsem slyšela detaily o tom, jak štědří a ochotní zde všichni jsou, věděla jsem, že se musím k ním připojit. Moje první zkušenost jako dobrovolník byla, když v roce 2011 Japonsko zasáhla vlna tsunami. Během 24h jsme stihli obvolat starosty a vládu, ihned jsme začali shánět zásoby a nasedli na nejbližší let do Tokya, odtud jsme nasedli na vlak přímo do postižené oblasti a ihned se dali do práce. S vlnou samozřejmě přisly obrovské záplavy, přestalo fungovat v podstatě celé postižené město a okolní průmysl,obchody, přístavy, letiště, prostě vše co v normálním životě bereme jako samozřejmost. Každý den tam byl doslova boj o život, jak se voda pomalu stahovala zpátky do oceánu, mohli jsme prozkoumávat i ta nejvíce postižená místa a občas se nám poštěstilo a našli jsme nějaké přeživší. Bohužel tomu nebylo pokaždé tak, toto tsunami bylo opravdu silné a někteří lidé se nestihli dostat do bezpečné vzdálenosti včas. Společně s humanitární organizací Červený kříž jsme zajišťovali každodenní přisun jídla pro přeživší, dováželi jsme cisterny s pitnou vodou a starali se o kemp plný lidí bez domovů. Zde jsme zůstali zhruba dva měsíce, než se situace nezmírnila a většina ovlivněných lidí se vrátila ke svému běžnému životu. Samozřejmě mám více zkušeností a výjezdů s tímto týmem, ale můj největší zážitek je rozhodně tento první výjezd, byla to doslova zkouška ohněm.