Dietní plány

Nabírání

Jak by vlastně měl vypadat jídelníček pro nabrání svalů? Především je nutné zvýšit příjem sacharidů, ale pozor, jde o komplexní sacharidy. Takový podíl zvýšení pak může činit cca 7-8 gramů na jeden kilogram vaší tělesné hmotnosti. Sacharidy získávejte z celozrnného pečiva, rýže, těstovin, brambor. Ideální jsou také například ovesné vločky a z nich připravené müsli k snídani. Bílkoviny by měly být zhruba na 2-3 gramech na 1 kg hmotnosti. Tuky by se měly pohybovat od 1 do 1,5 g na 1 kilogram váhy. Platí ale, že je nutné jíst kvalitní tuky, které najdete v rybách, v hovězím mase, ve vajíčkách, oříšcích, avokádu apod.. Samozřejmě by měla být základem zdravá strava a zdravé recepty.

Hubnutí

Různé potraviny mají různý vliv na úbytek tělesného tuku. To je asi všeobecně známý fakt. Žádné jídlo samo o sobě nemá vlastnost, že by jste po něm zhubli. Pokud chce člověk zhubnout, nejčastější cestou je energetický deficit. Přesto je možné zbavovat se tuku i když neztrácíte na hmotnosti jako takové. Je potřeba vytvořit pro tělo prostředí, které mu umožní uvolňovat mastné kyseliny. V ten okamžik začne docházet ke ztrátě tělesného tuku. Tím že budete jíst potraviny uvedené níže získáte výhodu v boji s tělesnými tuky. Nejedná se o obvyklý seznam zelených čajů a koření.

Zpevnění postavy

Obecně se za ideální množství bílkovin (proteinů) ve stravě u žen uvádí něco mezi 50 - 60 g denně. V tom ale není zohledněno sedavé zaměstnání, kdy se počet ještě snižuje, zhruba na 45 g. Důležité je také rozhodovat se podle pravidelnosti pohybové aktivity. Ale není to jen o bílkovinách. Pokud chcete tvarovat postavu, neobejdete se bez cukrů, ale i tuků.

Špatný a neefektivní jídelníček Při nabírání svalové hmoty je zásadní příjem proteinů, bohužel ne vždy se toto navyšování ve stravě setká s úspěchem. Většinou mu totiž předchází shazování tukové vrstvy, kdy se v jídle vynechávají sacharidy a tuky, a naopak se v jídelníčku navyšuje počet již výše zmiňovaných proteinů.