Zaměření

Silový trénink

Vybíráme komplexní cviky a hlavně cviky základní. Začínáme nejnáročnějšími cviky tj. dřep, benchpress, mrtvý tah, přítahy v předklonu, shyby, kliky na bradlech, výpady, millitary press. Poté pokračujeme cviky lehčími, izolovanými: bicepsový zdvih s velkou činkou, úzký benchpress. Neopomínejte cvičení středu těla.

Vytrvalostní trénink - HIIT

HIIT se provádí zpravidla ve 3 fázích. Nejprve se tělo připravuje na zátěž – protažení, rozběhání, zahřátí svalů, aktivace kardiovaskulárního systému, prevence zranění. Taková rozcvička by měla trvat asi 5 - 10 minut. Hlavní fáze trvá zpravidla 10 - 15 minut. O jakou aktivitu půjde, je zcela individuální záležitostí. V případě běhu můžete střídat 30 sekund sprintu s 1 minutou výklusu či chůze a 7x zopakujte. Ve třetí fázi stále snižujete intenzitu dané aktivity. Při běhu by to znamenalo, že po posledním výklusu, zkusíte popoběhnout ještě o něco déle a postupně přejdete do klidné chůze. Na závěr se nezapomeňte protáhnout. Dá se provádět v posilovně za pomoci strojů, stejně tak ale i doma nebo venku bez jakýchkoli pomůcek.

Crossfit

CrossFit velice intenzivní posilování celého těla. CrossFit neboli funkční trénink je silové, ale hlavně kondiční cvičení na zpevnění postavy nebo shození nějakého toho kila. Kombinováním gymnastiky, atletiky a vzpírání v každém tréniku se zvyšuje celkový fyzický rozvoj. Na rozdíl od cvičení v posilovně, kde jsou cviky zaměřeny na konkrétní svalové skupiny. V CrossFitu jde o cviky, které posilují celkovou fyzickou zdatnost. CrossFit může trénovat úplně každý, protože je to variabilní způsob cvičení a může se tak přizpůsobit každému podle potřeb. Pravidelným tréninkem CrossFitu se tělo nejen zpevňuje, ale hlavně se zvyšuje jeho kondice. Cvičit se dá prakticky kdekoliv například v parku, protože nepotřebujete žádné posilovací stroje a základem jsou cviky s vlastní vahou. V CrossFitových tělocvičnách nenajdete zrcadla, není to proto, abyste si tam zvětšovali svoje ego, ale proto, abyste měřili časy a porovnávali je.